4 pomysły na zarabianie w sieci

zarabianie w sieci

Jeśli jesteś gospodynią domową, mamą, albo tymczasowo nie pracujesz na pełen etat to z pewnością przyda Ci się dodatkowa gotówka.  Możesz poszukać pracy na godziny w osiedlowym sklepie lub kawiarni, albo spróbować sił w pracy online. Nie musisz się obawiać o rozliczenia i konieczność prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ponieważ wiele prac można rozliczyć spisując umowę o dzieło lub pracując na zlecenie. Zobacz, może okaże się, że praca freelancerki to idealny pomysł dla Ciebie.

  1. Copywriting

Copywriting, to inaczej pisanie treści reklamowych. Tekstami reklamowymi, scenariuszami do spotów czy tworzeniem haseł reklamowych zajmują się specjaliści, ale  teksty dla firm zajmujących się pozycjonowaniem może napisać niemal każdy. Praca ta nie wymaga specjalnego wykształcenia, ale konieczna jest umiejętność bezbłędnego pisania i znajomość zasad języka polskiego. Warto też znać podstawowe pojęcia z dziedziny copywritingu, które można znaleźć biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach lub czytając blogi osób zajmujących się copywritingiem od dłuższego czasu. Copywriting to bardzo fajne zajęcie, ponieważ można dobrać rodzaj zleceń idealnie dopasowany do swoich umiejętności oraz czasu jaki można poświęcić na taką formę pracy.

  1. Wypełnianie ankiet

Kolejnym sposobem na dodatkowe pieniądze jest wypełnianie ankiet. To zajęcie zajmuje niewiele czasu ale pozwala zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Praca polega na wypełnianiu ankiet, dzięki którym firmy lub organizacje otrzymują informację zwrotną o swoich produktach lub usługach. W internecie jest wiele firm, które płacą za wypełnianie ankiet. Można je znaleźć za pomocą wyszukiwarek a także korzystając np. z grup na Facebooku.

  1. Prowadzenie bloga

Obecnie dochodowym biznesem stało się prowadzenie własnego bloga. W sieci można znaleźć tysiące blogów na różne tematy. Większość z nich nie przynosi swoim właścicielom specjalnych korzyści, są jednak i takie, gdzie współpraca z reklamodawcami zapewnia dochody na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie. Zaczynając tworzyć bloga nie licz na ogromne zyski w kilka tygodni. Blog musi się rozwinąć i zostać zauważony przez szerzą rzeszę ludzi. Jeśli jednak postarasz się to już po kilku miesiącach na Twoim koncie mailowym pojawią się pierwsze oferty płatnej współpracy.

  1. Sprzedaż online

Sprzedawanie w sieci może być również dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy lub odzyskanie nadmiernych wydatków. Jeśli masz niepotrzebną odzież lub przedmioty, których już od dawna nie używasz zawsze możesz je sprzedać na jednej z platform aukcyjnych lub za pośrednictwem portali z ogłoszeniami. Dzięki temu pozbędziesz się z domu niepotrzebnych drobiazgów a równocześnie zyskasz kilka groszy.

Praca za pośrednictwem internetu to bardzo często jedna z nielicznych form zarobkowania, na którą mogą sobie pozwolić kobiety np. podczas pobytu na urlopie macierzyńskim. Praca copywritera lub wypełnianie ankiet nie wymaga zbyt dużo czasu, a przynosi konkretne korzyści. Prowadzenie bloga, być może nie przyniesie natychmiastowych pieniędzy, ale wielu osobom sprawia mnóstwo frajdy pisanie na ulubione tematach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *