5 najmodniejszych wzorów pościeli świątecznej

5 najmodniejszych wzorów pościeli świątecznej

Uwielbiasz świąteczne dekoracje? W takim razie w Twoim domu nie może zabraknąć pościeli świątecznej! Jaką warto wybrać? Liczy się moda czy ponadczasowość? A może coś zupełnie innego? Doradzamy w wyborze!

 

Świąteczna pościel – mini tradycja

Pościel z motywami świątecznymi z jednej strony wydaje się zbędnym dodatkiem, z drugiej może stać się początkiem nowej tradycji. Wyobraź to sobie. Co roku, gdy skończysz już przyozdabianie domu, pozostaje jeszcze jedna rzecz – wymiana pościeli. Wyjmujesz z szafy swój ulubiony, świąteczny komplet. Zakładasz go niczym wisienkę na tort czy też na piernikową chatę, bo w tym okresie Twój dom pewnie bardziej przypomina właśnie ją. Czy to nie wspaniałe? Wbrew pozorom ten „zbędny dodatek” może zamienić się w piękną tradycję!

Jaki komplet warto wybrać? Przeanalizowaliśmy trendy i wybraliśmy 5 najmodniejszych wzorów.

Modne wzory pościeli świątecznej

  1. Święty Mikołaj

Trudno wyobrazić sobie Święta bez sylwetki Świętego Mikołaja zerkającego z każdego konta domu. Wzór pościeli z tą postacią cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w dziecięcych sypialniach. To też dobry pomysł nad podtrzymanie wiary w Mikołaja przynoszącego prezenty grzecznym dzieciom.

Na rynku istnieje mnóstwo kompletów z tym wzorem. Święty Mikołaj może być w otoczeniu prezentów czy reniferów. Może być też symboliczny, zaprezentowany np. tylko za pomocą swojej charakterystycznej czapki. Istnieje też wiele pościeli, na których motyw ten jest jedynie dodatkiem do gustownego, zimowego wzoru.

 

  1. Ponadczasowe choinki

Zawsze modnym wzorem pościeli świątecznych są oczywiście choinki. W tym roku motyw ten jest raczej minimalistyczny tj. drzewka na pościeli są niewielkie, ułożone regularnie. Czasami towarzyszą im również kolorowe bombki. Całość tworzy stylowy komplet, który sprawdzi się zarówno w sypialniach dzieci, jak i rodziców.

Choinki są też dobrym wyborem ze względu na swoją ponadczasowość. Zawsze będą symbolem świąt, niezależnie od mody.

  1. Zimowa chata

Ciekawym wzorem świątecznej pościeli są zimowe chatki. Najczęściej pojawiają się kompletach jasnych, pełnych śniegu. Budynki przypominają domek świątecznych skrzatów lub św. Mikołaja. Ich dachy gną się pod białym puchem, a z kominka unosi ciepły dym… Taki motyw to idealna propozycja dla osób, które kojarzą Boże Narodzenie przede wszystkim z ciepłym, rodzinnym czasem.

  1. Śnieżna zabawa

Do świątecznych motywów zaliczamy też te, które kojarzą się po prostu z zimą. W związku z tym ciągle modnymi wzorami są także płatki śniegu i inne śnieżne akcenty. Komplety te mają bardzo uniwersalne zastosowanie, bo pasują do wielu sypialni. Ich zaletą jest też niewątpliwie to, że doskonale sprawdzą się przez całą zimę, nie tylko w grudniu.

  1. Pingwiny i misie polarne

Zimowe zwierzątka mają się równie dobrze co pozostałe motywy świąteczne. Urocze pingwiny czy rodzina misiów polarnych pasują zwłaszcza do sypialni dziecięcych. Podobnie do poprzedniej propozycji tak i tak może posłużyć przez całą zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *