Aplikacje na telefon, które pomogą Ci w zakupach

aplikacje na telefon

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe to prawdziwa skarbnica wiedzy o człowieku. W smartfonach znajdują się nie tylko kontakty do znajomych ale również notatki, kalendarze, zdjęcia i przede wszystkim wiele przydatnych aplikacji. Dziś kilka słów o tych, które w swoim smartfonie powinna mieć każda kobieta wybierająca się na zakupy.

Zdrowe zakupy

Zdrowe zakupy to aplikacja, która informuje nas o ilości składników E w wybranych artykułach. Wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu, aby na ekranie smartfona pojawiła się lista składników oznaczonych tym symbolem. Obok poszczególnych substancji znajdują się emotikony wskazujące na to czy wybrany związek chemiczny jest obojętny, podejrzany, szkodliwy czy też ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli jesteś ciekawa jaki jest szczegółowy skład produktu wówczas możesz wybrać zakładkę Pełen Skład i uzyskasz dostęp do takiej informacji. Dodatkową zaletą tej aplikacji jest wskazywanie produktów alternatywnych. W bazie danych jest obecnie ponad 80 000 produktów. Jeśli skanowany przez Ciebie artykuł zawiera niechciane substancje możesz zajrzeć do zakładki Alternatywne Produkty, gdzie znajdziesz jego odpowiedniki.

eFood

Ta aplikacja działa podobnie do aplikacji Zdrowe zakupy. Tym razem po zeskanowaniu kodu kreskowego na ekranie pojawi się lista dodatków, które znajdują się w wybranym produkcie. Przy każdym związku chemicznym umieszczona jest informacja na temat źródła jego pochodzenia, korzyści lub zagrożeń wynikających z jego spożywania, zalecanej lub dopuszczalnej normy spożycia oraz lista krajów, w których dany składnik jest zakazany.

Live Green

Live Green to aplikacja dla osób ceniących sobie ekologiczny styl życia. Aplikacja posiada w swojej bazie ok. 170 znaków umieszczanych na opakowaniach produktów spożywczych, kosmetyków, sprzętu AGD oraz na zabawkach. Ponadto aplikacja posiada bazę 150 porad ekologicznych podzielonych na 10 kategorii m.in. dotyczących recyklingu. Część porad udzielanych jest przez polskie gwiazdy znane ze zdrowego podejścia do życia.

Aplikacje na telefon to bardzo praktyczne źródła wiedzy. Świetnie sprawdzają się między innymi podczas codziennych czynności np. zakupów. Dzięki wyżej wymienionym aplikacjom będziesz mogła wystrzegać się niebezpiecznych związków chemicznych ukrywających się pod symbolem E lub wybrać bardziej ekologiczne artykuły spożywcze, kosmetyki czy zabawki.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *