Chcesz kochać się lepiej? Poznaj 5 porad, które pomogą Ci ulepszyć Twoje życie seksualne!

Chcesz kochać się lepiej? Poznaj 5 porad, które pomogą Ci ulepszyć Twoje życie seksualne!

Chcesz kochać się lepiej?Jeśli jesteś znudzony swoim życiem seksualnym to pora wprowadzić w nim kilka, istotnych zmian. Problem monotonii dotyka zwłaszcza par z wieloletnim stażem związku. Zdaniem wielu osób im bardziej przyzwyczajamy się do kogoś, tym mniej ekscytujący staje się seks. Niekoniecznie jednak musi tak być! Oto kilka krótkich wskazówek, które pozwolą Ci na nowo odnaleźć pasję i namiętność.

 

1. Uwolnij energię swojego ciała

Ale zrób to w całkowicie nowy sposób. Co to właściwie oznacza? Energii szukaj w sobie: zapisz się na tańce, wypróbuj jogi lub gimnastyki. Taka forma rekreacji dostarcza wielu pozytywnych emocji i uwalnia dopaminę, która wpływa zarówno na nasze napięcie mięśniowe, ciśnienie krwi, jak również libido. Co więcej, badania wykazują, że osoby nieaktywne są bardziej podatne na negatywne emocje, a przy tym nierzadko czują się nieatrakcyjne, przez co zmniejsza się ich ochota na seks. Najlepiej, gdy nowej formy aktywności spróbujecie we dwoje, gdyż robienie czegoś nowego stwarza poczucie więzi i intymności.

2. Rozmawiaj częściej o seksie

Badanie online z 2018 roku przeprowadzone na 1200 mężczyznach i kobietach w wieku 18-25 lat, wykazało że mężczyźni i kobiety mają bardzo różne oczekiwania seksualne. Trudno spodziewać się, że oczekiwania te zmienią się z dnia na dzień. Co to dla Was oznacza? Jako para musicie wzajemnie komunikować swoje upodobania w łóżku, aby budować wspólne przyjemne doświadczenie. Mnóstwo ograniczeń znajduje się tylko w naszej głowie, a jeśli nie jesteście przekonani do konkretnej formy pieszczot, to zawsze można ją nieco zmodyfikować. Z pewnością dobrym rozwiązaniem okaże się zaplanowanie nocy z odkrywaniem nowych doświadczeń seksualnych, może to być m.in. wypróbowanie pozycji, których dotąd nie znaliście.

Chcesz kochać się lepiej?3. Obejrzyj film erotyczny

Przytul się i zrelaksuj dzięki filmowi erotycznemu. Niekoniecznie musi być wyuzdany. Bogaty wybór tego typu repertuaru sprawi, że każda z Pań może znaleźć coś, co będzie odpowiadać jej gustom estetycznym. Istnieje wiele filmów erotycznych, które dedykowane są parom. Być może podpatrzycie nowe, ciekawe rzeczy, a później zdecydujecie się wypróbować je we dwoje? To bez wątpienia źródło wielu inspiracji. Nieco bardziej odważni chętnie odgrywają na bieżąco dopiero co obejrzane sceny. Może to rozwiązanie dla Was?

4. Przełam bariery dotyczące masturbacji

Masturbujesz się tylko w samotności, a na samą myśl o masturbacji przed partnerem czujesz zawstydzenie? To duży błąd. Pozwól zaobserwować partnerowi w jaki sposób oddajesz się pieszczotom. Dzięki temu przekona się gdzie i w jaki sposób Cię dotykać, aby zapewnić Ci jak najwięcej przyjemności. Masturbacja ma również wiele zalet zdrowotnych, w tym poprawia nastrój i łagodzi stres, którego nadmiar często prowadzi do spadku libido.

5. Skorzystaj z gadżetów erotycznych

Wybór gadżetów erotycznych jest wprost ogromny, dlatego nawet jeśli takie rozwiązanie Cię początkowo onieśmiela, możesz stopniowo odkrywać ten świat. Ciekawym pomysłem okażą się zdalnie sterowane zabawki. Pilot oddaj w ręce partnera, dzięki temu oboje będziecie zaangażowani. Mężczyźni to urodzeni obserwatorzy. Widok podnieconej partnerki działa na nich pobudzająco i zachęca do zbliżenia. Skorzystać możecie także m.in. z kajdanek, przebrań erotycznych, akcesoriów do masażu czy różnego rodzaju wibratorów.

Życie seksualne podatne jest na monotonię. Jedynie od nas zależy, czy zechcemy coś z tym zrobić. Zaangażowanie muszą wykazać obie strony, wówczas sukces będzie gwarantowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *