Cudowne właściwości kosmetyków z aloesem

Cudowne właściwości kosmetyków z aloesem

Zarówno miąższ z aloesu, jak i sok zawierają liczne związki mineralne i witaminy, dodatkowo dobrane w takich proporcjach, że są chętnie wykorzystywane przez producentów kosmetyków. Badacze podają, że w liściach aloesu znajduje się aż 18 z 22 aminokwasów, które występują w ludzkim organizmie, w tym 8, których nasze ciało nie jest w stanie wytworzyć sobie samodzielnie, tylko musi pozyskać z otoczenia. Znany jest także ze swoich właściwości biostymulujących, czyli wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu immunologicznego.

Aloes w doskonały sposób nawilża skórę

Roślina ta jest niezwykle często wykorzystywana w kosmetykach o właściwościach nawilżających. Podaje się, że kosmetyki z aloesem wnikają w skórę 4 razy szybciej niż woda. Dzięki temu skóra może być nawodniona przez długi czas, a to sprawia, że jest jędrna, miękka, a krążenie miejscowe ulega znacznej poprawie. Osobom ze skórą suchą zaleca się zatem używanie kosmetyków z aloesem, które mogą sprawić, że kondycja skóry trwale się polepszy. Dodatkowo aloes zawiera substancje, które neutralizują wolne rodniki i sprawiają, że skóra jest mniej zmęczona, napięta i ogólnie wolniej się starzeje.

Działanie łagodzące

Powszechnie wiadomo, że aloes wykorzystywany jest do łagodzenia podrażnień. Nie bez powodu kosmetyki z aloesem stosuje się w celu leczenia poparzeń słonecznych. Dodatkowo aloes ma w swoim składzie enzymy, które wpływają na przyspieszenie regeneracji naskórka. Wpływa także na gojenie się ran, dlatego może być z powodzeniem stosowany u osób, chcących pozbyć się blizn, np. po trądziku. W sytuacji, gdy skóra jest podrażniona i doskwierają jej takie objawy, jak swędzenie lub pieczenie, wystarczy posmarować ją kremem z dużą ilością aloesu. Warto wiedzieć także, że aloes wykazuje naturalne właściwości filtrów przeciwsłonecznych, dzięki czemu przyczynia się do mniejszych szkód, wywołanych przez promieniowanie UV.

Aloes na włosy

Z racji swojego wpływu na poprawę mikrokrążenia, kosmetyki z aloesem wykorzystywane są również do włosów. Pobudzają one cebulki włosowe do wzrostu i sprawiają, że włosy szybciej rosną i są mocniejsze. Aloes może również pomóc przy problemach z suchą i łuszczącą się skórą głowy, ponieważ idealnie nawilża i zapobiega przesuszeniu. Po jego użyciu włosy stają się także gładsze i mniej się puszą, a fryzurę można łatwiej ułożyć. Regularne stosowanie takich kosmetyków sprawia, że naturalnie kręcone włosy odzyskują swój piękny skręt i nie wymagają dodatkowego modelowania. Zyskują za to połysk i mocny, zdrowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *