Czapki futrzane damskie, czyli wyznacznik statusu, luksusu i dobrego gustu

Czapki futrzane

Moda na futra w ostatnich kilkudziesięciu latach przychodziła i odchodziła falowo, chociaż nigdy nie można było im odmówić nieśmiertelnych zalet, jakich próżno było szukać w innych materiałach. Czapki futrzane damskie to kobiecy element odzieży, który potrafi dodać zupełnie inny sposób patrzenia na całą kreację wzbogaconą tym dodatkiem.

Futro przywołuje w nas dużo pozytywnych, ale i głębokich skojarzeń. Ludzie ubierali się w futra od momentu, w którym nauczyli się polować więc powiedzmy sobie – dawno, dawno temu. Jest więc w nich coś pierwotnego, ale nie prymitywnego, skojarzenie z naturą oraz światem. Noszący futra uznawani byli za osoby silne I pewne siebie. Następnie przeżyły modowy renesans zwłaszcza dla kobiet i już na zawsze stając się synonimem francuskiej elegancji czy carskiej Rosji. Nosiły je arystokratki, szlachcianki, modelki, aktorki, śpiewaczki operowe… Poniżej czapki w stylu, które najlepiej odnajdą się w czasach współczesnych i odpowiednio uszyte są czymś niesamowitym na głowie.

Halo! Czy leci z nami pilot?

Pilotka tudzież uszatka początkowo kojarzyła się z armią jednak jak wiele rzeczy zostało przeniesione do obecnych trendów podobnie jak płaszcz carska rosja, odzwierciedlający mundur wojskowy. Dzięki swojemu przemyślanemu krojowi futro wkomponowuje się tutaj w subtelny sposób, który odświeży dżins, a nawet poliestrowe kurtki czy inne luźniejsze zestawy.

Wytoczyć styl na zimę

Kolejnym typem czapki damskiej futrzanej, bez którego futro się nie obejdzie, będzie toczek. Kojarzy się bezsprzecznie arystokracją i wyższą elegancją. Pięknie będzie wyglądał z wypuszczonymi włosami lub warkoczami. Futro wygląda tutaj niejako jak korona, której nikt nie musi zdobić szlachetnymi kamieniami i złotem. Będziesz damą, ale nie byle jaką.

Moda nowa — dzianinowa

Jeśli nie interesują Cię takie modele albo zwyczajnie nie lubisz dotyku futra (niemożliwe!) a chcesz, by zdobił Ci głowę I cały ubiór to rozwiązaniem będą dzianinowe czapki gdzie futro stanowi element dekoracyjny pompon, który wygląda obłędnie.

Cała ubiór złożony z futra byłaby dzisiaj trochę zbyt odważnym posunięciem jednak futrzana czapka w odpowiednim stylu, zaadaptowana pod czasy współczesne i wkomponowana w nowoczesną casualową czy elegancką kreację, jak czapki powyżej, będzie stanowił silny akcent wyróżniający a dobrze wiecie jak drobny szczegół może zmienić spojrzenie na całą rzecz. Wybór będzie oczywiście należał do Ciebie, ale każdy chce wyglądać wyjątkowo co czapki futrzane damskie z pewnością zapewnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *