Czy stosowanie bazy pod cienie zawsze jest konieczne?

baza pod cienie

Przed takim pytaniem staje każda kobieta, prędzej czy później, na pewnym etapie swojego treningu makijażu.

Artykuł ten powstał z myślą o tych z was, które szukają sposobu na trwalszy makijaż oraz pragną, aby cienie do powiek, paleta cieni, czy cienie w formie kredki miały głębszy kolor i nie gromadziły się w załamaniu powieki.

Czym jest baza pod cienie?

Baza pod cienie to produkt, który pozwala na wielogodzinne utrwalenie makijażu oka. Dzięki swoim właściwościom umożliwia wygładzenie powieki, a nałożone na nią cienie do powiek, paleta, bądź inne kosmetyki mają intensywniejszy i bardziej efektowny kolor. Po konsultacji z wizażystami marki Golden Rose dodatkowo możemy powiedzieć jedną rzecz. Jeśli chcecie, żeby cienie łatwiej się nakładały, należy odczekać około trzydziestu sekund. Wtedy baza zastygnie na powiece i stworzy swoistego rodzaju powłokę, która ułatwi aplikację cieni. Powieka będzie wygładzona i sama aplikacja cieni będzie przyjemniejsza. A jeżeli zastanawiacie się, w jaki sposób nałożyć bazę – to proste. Wyciśnijcie odrobinę produktu na palec i wklepcie w powiekę.

Baza pod cień? – możecie zrobić ją same!

Możecie skonstruować bazę domową – własnej roboty. Będzie do tego potrzebny podkład i krem. Następnie należy je w proporcjach 1: 1 dobrze wymieszać. Tak wykonaną bazę można nałożyć nie tylko na powieki, ale również na całą twarz, aby wyrównać koloryt skóry. Możecie również najpierw nałożyć na twarz krem a dopiero później podkład. Efekt będzie taki jak byście wymieszały krem z podkładem. Jednak pamiętajcie, że może dać ona inny efekt niż typowy produkt do tego przeznaczony, na przykład baza firmy Golden Rose.

Z poradnika wizażysty

Reasumując, dobra baza stosowana pod cienie do powiek, pomoże stworzyć nie tylko trwały makijaż oka, ale również podbije jego odcień. Jej aplikacja pozwoli także dokładać kolejne warstwy cienia, aby osiągnąć pożądany kolor na powiece. Dodatkowo, z relacji wizażystek wiemy również, że część kobiet ma problem z cieniami i nie używają ich, ponieważ nieestetycznie zbierają się w załamaniu powieki. Dzięki bazie można o tym zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *