Dlaczego rower miejski będzie idealnym wyborem dla pań?

Dlaczego rower miejski będzie idealnym wyborem dla pań?

Popularność rowerów jako środka transportu stale rośnie. Od kilku lat najpopularniejszy model to rower damski stworzony do jazdy po mieście. Dla jednych klasyczna „damka” dla innych typowa „holenderka”. Nieważne jak ją nazwiesz, jazda na niej jest prawdziwą przyjemnością! Każdy sklep rowerowy posiada na stanie kilka lub kilkanaście modeli rowerów miejskich, możesz więc dobrać rower, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom, a przede wszystkim będzie stylowy!

 

Rower damski do jazdy po mieście – Stylowy czy funkcjonalny?

Czy wybierając model roweru zastanawiałaś się nad tym czy postawić na sprawdzony rower górski czy może wybrać miejski rower damski? Jeśli mieszkasz w mieście i potrzebujesz środka transportu do regularnej jazdy po miejskiej dżungli nie musisz się dłużej zastanawiać. Rowery damskie są projektowane i tworzone tak, by były nie tylko ładne i wygodne, ale też funkcjonalne! Dzięki nim przemieścisz się szybko z punktu A do B omijając korki, co jest szczególnie ważne w godzinach szczytu. Jadąc czy wracając z pracy możesz dotrzeć na miejsce znacznie szybciej niż samochodem! Kolejną zaletą jaką posiada rower damski do jazdy miejskiej jest oszczędność. Czy podliczałaś kiedyś, ile pieniędzy musisz wydać miesięcznie na dojazdy do pracy? Po zamianie samochodu na rower odpowiedź jest prosta – ani złotówki. Twój dress code wcale nie musi być rowerową wymówką. Niska rama sprawia, że możesz jechać na rowerze nawet jeśli zakładasz wąską spódnicę czy elegancką zwiewną sukienkę.

Na co zwrócić uwagę kupując rower miejski i jak go dobrać?

Każdy profesjonalny sklep rowerowy służy radą w sprawie doboru i zakupu odpowiedniego modelu roweru. Kupując rower damski do jazdy po mieście warto jednak posiadać pewna podstawową wiedzę, dzięki której wybór będzie znacznie prostszy!

Nic nie zastąpi przymiarki

To pierwsza i złota zasada zakupu roweru. Oczywiście istnieją pewne zasady doboru rozmiaru ramy do wzrostu przyszłej rowerzystki poprzez pomiar wzrostu czy pomiar długości nogi od krocza do ziemi. Najważniejsza jest jednak przymiarka. Warto przed zakupem wsiąść na rower i zrobić przynajmniej kilka kółek. Może się np. okazać, że mimo niższego wzrostu wolisz być bardziej wyciągnięta i wygodniej będzie Ci jeździć na większym rowerze.

Obowiązkowe dodatki do roweru miejskiego

Istnieje „utarta” lista dodatków lub też gadżetów rowerowych, które powinien posiadać funkcjonalny i wygodny rower damski do jazdy po mieście. Must have to: bagażnik, koszyk rowerowy, dzwonek, stopka, błotniki i lusterko. Warto poszukać takiego modelu, który będzie w nie wyposażony. Dodatki te są stosunkowo drogie, więc może się okazać, że chcąc doposażyć w nie rower będziesz musiała uszczuplić nieco oszczędności.

Postaw na sprawdzone marki

Rower damski będzie Ci służył latami. Uniwersalny wygodny i przede wszystkim funkcjonalny. Wszystko to sprawi, że przejedziesz na nim wiele kilometrów jeżdżąc do pracy, sklepu, parku czy na przejażdżkę w niedzielne popołudnie. Warto zadbać, by był on trwały i porządny. Najlepiej postawić na sprawdzone marki obecne na rynku długie lata. Są one gwarantem jakości i przy ewentualnych problemach z jednośladem nie będziesz miała trudności ze złożeniem reklamacji, serwisem czy częściami zamiennymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *