Co kupić rodzicom do domu opieki

dom opieki

Domy opieki w zależności od tego, czy są refundowane czy prywatne różnią się oferowanymi usługami, a także ofertą dostępności pewnych artykułów. Najczęściej jednak wszelkie materiały pielęgnacyjne i nie tylko senior powinien mieć swoje. Dlatego dobrze zaopatrzyć swojego bliskiego w odpowiednie produkty, jak pampersy dla dorosłych, aby niczego mu nie zabrakło.

Domy opieki w rzeczywistości całkowicie różnią się od tych pokazywanych w filmach. Te znane z produkcji telewizyjnych to bardzo nieliczne miejsca prywatne, na które stać bardzo nielicznych, gdyż ich ceny przerastają wyższą niż średnią pensję krajową. Natomiast standardowe domy opieki, zarówno prywatne, jak i państwowe niewiele różnią się od szpitali. Nie ma w nich samodzielnych, urządzonych jak w domu pokoi, a szpitalne sale, najczęściej dwuosobowe.
Ta różnica dotyczy także opieki. Większość rzeczy należy mieć własnych, gdyż dom opieki ich nie zapewnia. Zapewniona jest tylko opieka personelu na środkach własnych pensjonariusza. Dlatego przed umieszczeniem bliskiego w domu opieki warto zrobić porządne zakupy i zaopatrzyć seniora w niezbędne produkty.

Lista najniezbędniejszych produktów w domu opieki

 

  • Pampersy dla dorosłych

Osoby starsze często cierpią na nietrzymanie moczu, dlatego pampersy dla dorosłych do absolutny niezbędnik w wyprawce dla seniora. Należy dobrać rozmiar i chłonność do konkretnej osoby i jej problemu z inkontynencją i zakupić przynajmniej tygodniowy zapas, aby wkładów starczyło do najbliższej wizyty u bliskiego. Warto również porozmawiać z członkiem personelu, aby zwracał szczególną uwagę na higienę miejsc intymnych, jeżeli senior samodzielnie będzie zmieniał wkłady, aby nie dopuścić do podrażnień skóry.

  • Preparaty do mycia skóry

Skóra osób starszych jest bardzo delikatna i sucha, dlatego też jest niezwykle podatna na podrażnienia, które źle pielęgnowane mogą prowadzić do poważnych zapaleń skóry. Należy seniora zaopatrzyć w kosmetyki do mycia skóry bez mydła, przeznaczone dla seniorów, na przykład dermokosmetyki, jak emolienty, które nie tylko nawilżają i natłuszczają skórę, lecz także zostawiają specjalny ochronny film, który odcina ją od czynników drażniących.

  • Kosmetyki do pielęgnacji skóry

Po myciu i dokładnym osuszeniu skóra seniora wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby się regenerowała. Dlatego należy ją smarować kremami ochronnymi dla skóry podatnej na podrażnienia, jak odparzenia i odleżyny. W zależności czy chodzi o całe ciało, czy miejsca intymne warto zakupić odpowiedni balsam, emulsję lub olejek. Można poszukać też specjalnych preparatów z guaraną, które łagodzą podrażnienia i wspomagają cyrkulację krwi, więc i dotlenienie, co w efekcie działa jak przeciwdziałanie podrażnieniom skóry.

Do miejsc intymnych należy zakupić gaziki (do przemywania, podmywania z wodą) i specjalne kremy zapobiegające odparzeniom i odleżynom (np. z tlenkiem cynku), które wspomagają regenerację skóry i chronią przed drażniącym wpływem moczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *