Facebookowe wyzwania – hit internetu

wyzwania facebookowe

Pierwsze wyzwania na Facebookowe pojawiły się już kilka lat temu. Zaczęło się od  tego, że jeden użytkownik wzywał drugiego do wykonania jakiegoś zadania. Na samym początku były to wyzwania do działań zupełnie absurdalnych. Z pewnością pamiętacie jakim hitem było jedno z pierwszych wyzwań, podczas którego celebryci oblewali się zimną wodą. Dziś wyzwania poza formą rozrywkową stały się narzędziem do prowadzenia działań marketingowych. Są doskonałym wsparciem dla małych firm zdobywających klientów, ale zarazem mogą być doskonałą formą szkoleń dla ich uczestników.

Na czym polegają dzisiejsze wyzwania Facebookowe?

Dziś, pod hasłem Wyzwanie, pojawia się zupełnie inna treść niż jeszcze dwa lata temu. Wyzwanie stało się sposobem na przekazywanie wiedzy i zachętą do wspólnego działania. W sieci pojawia się coraz więcej wyzwań typu; Zrób stronę internetową w 3 dni; Zaplanuj sobie 2018 rok, Naucz się robić na drutach w tydzień itp. Tego rodzaju wyzwania polegają zazwyczaj na tym, że prowadzący dzieli się wiedzą w zakresie wskazanej tematyki, zaś osoby biorące w nim udział wykonują przygotowane przez niego zadania i ćwiczenia.

Czy warto zainteresować się wyzwaniami?

Wyzwania na Facebooku stały się bardzo dobrą formą doszkalania się. Jeśli potrafisz znaleźć wyzwanie w dziedzinie, która Cię interesuje możesz zyskać ogromną dawkę wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Wyzwania polegają w dużej mierze na współpracy i dzieleniu się tym, co powstaje podczas ich trwania. Tak prowadzone wyzwanie sprawia, że masz szanse pochwalić się swoją pracą, poprosić o wsparcie, zyskać motywację do dalszych działań, otrzymać ocenę swojej pracy i konstruktywne uwagi dotyczące wykonanych przez Ciebie zadań.

Dlaczego warto brać w nich udział?

Wyzwania Facebookowe mogą być traktowane jako swego rodzaju szkolenia. Dzięki nim zyskujesz za darmo praktyczną i przydatną wiedzę. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach, kiedy za wszystko trzeba płacić darmowa nauka za pomocą wyzwań stała się bardzo ciekawą opcją doszkalania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *