Freelancing – praca w domu dla mam i nie tylko

praca w domu

Praca przez internet to w ostatnim czasie popularny sposób zarabiania pieniędzy. Bycie freelancerem stało się też modne w niektórych środowiskach. Często można usłyszeć m.in., że taka praca jest idealna dla młodych mam. Zanim jednak zdecydujesz się na karierę freelancera sprawdź czy na pewno jest to opcja dla Ciebie.

Praca w domu

Wiele mam decyduje się na świadczenie usług w formie freelancingu przede wszystkim dlatego, że może je wykonywać w domu. Pojawia się uzasadniona myśl, że można równocześnie zarabiać i opiekować się swoim dzieckiem. To prawda, ale często złudna. Decydując się na pracę w domu musisz pamiętać, że Twoja praca będzie uzależniona od obowiązków domowych oraz opieki nad dzieckiem. Wystarczy, że maluch będzie przeziębiony, nie będzie miał ochoty na poobiednią drzemkę albo zamarzy mu się wyprawa na plac zabaw i z wykonywania zleceń dla klientów nici. Powinnaś także pamiętać o obowiązkach, które musisz wykonać niezależnie od wszystkiego – zakupy muszą być zrobione, obiad ugotowany, dziecko nakarmione. Niestety praca zawodowa w domu, w którym jest małe dziecko, często odkładana jest na dalszy plan a kolejne zlecenia wykonywane późną nocą.

Nienormowany czas pracy

To zaleta jedynie dla osób bardzo dobrze zorganizowanych. Wyznaczanie sobie granic czasowych do podejmowania poszczególnych działań nie jest proste. Dodatkowym problemem może okazać się konieczność wypełniania obowiązków nieplanowanych, ale niemogących czekać. Żadna mama nie jest w stanie przewidzieć, że w czasie przeznaczonym na pracę, jej maluch dostanie gorączki, albo będzie go bolał brzuszek itp. W przypadku pracy na etacie pracownik ma określone ramy czasowe przeznaczone na wykonanie swoich zadań, co pozwala na bardziej efektywne działanie.

Praca na własnych warunkach

Niewątpliwą zaletą pracy freelancera jest to, że można określić własne warunki pracy i się ich trzymać. Jeśli pracujesz dla siebie możesz dowolnie kreować stawki za swoje usługi. Możesz też wybierać klientów, dla których chcesz pracować. Nikt nie może narzucać Ci wykonywania zleceń, których nie lubisz i nie chcesz wykonywać.

Praca w domu, na własnych warunkach, w dowolnych godzinach to dla wielu młodych mam bardzo kusząca perspektywa. Zanim jednak zdecydujesz się na taki rodzaj pracy dokładnie to przemyśl. Freelancing nie jest dla każdego i warto mieć to na uwadze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *