Ginekologia estetyczna po porodzie

ginekologia estetyczna

Wiele kobiet po porodzie skarży się na problemy, które wcześniej nie występowały w ich życiu. Należy do nich między innymi uczucie tak zwanej luźnej pochwy, które znacząco wpływa na jakość życia seksualnego i może powodować nieprzyjemne konflikty z partnerem. Jak zaradzić problemom związanym z tymi dolegliwościami? Zapraszamy do lektury.

Jak podają eksperci, pierwszym krokiem jest wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla całej przepony miednicznej. Należy przy tym zachować regularność i dbać o odpowiednią intensywność. Niestety same ćwiczenia nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Wtedy warto zdecydować się na zabieg ginekologii estetycznej, który poprawi plastykę pochwy i zwęzi ją w odpowiedni sposób. Dzięki temu Twoje życie seksualne nadal będzie przynosić Ci wiele niezapomnianych chwil i doznań.

Zabieg plastyki pochwy

Sam zabieg plastyki pochwy wykonywany jest (w zależności od pacjentki) w znieczuleniu dolędźwiowym lub ogólnym. Na tylnej ścianie i w okolicach wejścia do pochwy wykonuje się niewielkie nacięcie i chirurg usuwa zbędną tkankę powodującą poczucie rozluźnienia w trakcie stosunku. Rana zszywana jest następnie tak, aby wejście do pochwy uzyskało wygląd zgodny z oczekiwaniami i zamierzeniami pacjentki. Okres powrotu do pełnej sprawności jest krótki, a czas, jaki po zabiegu należy spędzić w klinice to zazwyczaj okres jednej doby.

Po jakim czasie od daty porodu wykonać ginekologię estetyczną?

Jeżeli kobieta nie jest w trakcie karmienia piersią, eksperci od medycyny estetycznej podają, że zabieg można przeprowadzić już po upływie trzech miesięcy od narodzin dziecka. W przypadku karmienia, do kliniki można się wybrać po jego zakończeniu. W przypadku wykonania zabiegu podczas karmienia należy pamiętać, że trzeba odczekać co najmniej 24 godziny od operacji.

Skuteczność ginekologii estetycznej

Kobiety, które zdecydowały się na zabieg ginekologii estetycznej w renomowanej klinice, są statystycznie zadowolone z efektów i trwałości. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, w której problem powróci po upływie czasu, ale wszystko zależy od intensywności życia seksualnego, systematycznych ćwiczeń mięśni Kegla i trzymaniu się wytycznych lekarza. Warto zaznaczyć, że długi czas po zabiegu nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów.

Bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg ginekologii estetycznej, wykonany w odpowiedniej i renomowanej klinice, jest bezpieczny i nie niesie ze sobą powikłań. Problemy, jakie mogą wystąpić to wchłaniające się po czasie krwiaki i zbyt ciasne zszycie wejścia pochwy spowodowane życzeniem pacjentki lub błędami lekarza. Wszystko w głównej mierze zależy od doświadczenia chirurga i jakości kliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *