Inspirujące pomysły na aranżacje łazienki

aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki może być bardzo trudna, jeśli nie wiemy, jak do niej podejść. Najważniejsze jest wybranie inspiracji według której będziemy dobierali materiał oraz wyposażenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi inspirującymi pomysłami na urządzenie łazienki – nawet tej najmniejszej!

Łazienka powinna być przede wszystkim komfortowa w użytkowaniu, ale wcale nie oznacza to, że nie powinna być także estetyczna. Dzisiaj, dzięki wielu artkułom do wykańczania wnętrz możemy spełnić praktycznie każde marzenie. Na co warto się zdecydować?

Łazienka w szarościach

Szary to uniwersalny kolor, który pasuje zarówno do tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. Szara łazienka daje także szerokie możliwości w doborze dodatków – biele, brąz, beże, czerwienie, zielenie to tylko parę propozycji.

Ściany w różnych kolorach

Kolejny pomysł do wykonanie ścian w różnych kolorach – przykładowo, trzy ściany w łazience mogą być wykończone w klasycznym kolorze bieli, natomiast jednak z nich może być szara albo czarna. Dzięki takiemu kontrastowemu połączeniu łazienka może wyglądać jeszcze bardziej elegancko!

Prysznic typu walk-in

Wbrew pozorom, tego rodzaju prysznic wcale nie zajmuje tak dużo miejsca. Prysznic typu walk-in składa się najczęściej tylko ze szklanych tafli wydzielających przestrzeń w łazience i nie ma drzwiczek. Doskonale sprawdza się także w małych przestrzeniach, ponieważ potrafi je optycznie powiększyć.

Podwieszane meble

Dobór odpowiednich mebli do łazienki także może być problematyczny. Warto jednak postawić na te łączące praktyczne i estetyczne rozwiązania, Meble podwieszane będą w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Podwieszane meble nie tylko ułatwiają sprzątanie, ale również optycznie powiększają wnętrza.

Eleganckie akcesoria

Nie możemy zapominać też o doborze odpowiednich akcesoriów łazienkowych. Akcesoria do łazienki najlepiej zakupić lepszej jakości – wtedy sprawią, że łazienka będzie wyglądać bardziej efektownie. Chromowana stal czy ceramika zamiast plastiku będą strzałem w dziesiątkę. W sklepach możemy kupić komplety akcesoriów, dlatego warto postawić właśnie na taką ofertę.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *