Jak działa pogotowie stomatologiczne?

pogotowie stomatologiczne

Z usług stomatologa niestety nie korzystamy zbyt często. Wynika to głównie z naszych obaw przed długotrwałym bólem i nieprzyjemnym borowaniem. Ale sprawdzony stomatolog z Chorzowa czasem jest jednak niezastąpiony. Kiedy? Szczególnie wówczas, gdy pojawią się nagłe problemy z ogromnym bólem. Gdzie wtedy należałoby się udać? Pogotowie stomatologiczne będzie wyborem idealnym. Sprawdziliśmy, jak ono działa.

Nagłe przypadki pod kontrolą

Sprawdzony stomatolog z Chorzowa jak najbardziej pracować może w pogotowiu stomatologicznym. Przyjmuje on najczęściej nagłe przypadki – pacjentów z silnym bólem zęba, niekorzystnie wpływającym na ogólny stan zdrowia tychże osób. Nieleczone zęby, brak regularnej kontroli specjalistycznej, a wreszcie – nieprawidłowe nawyki żywieniowe. To wszystko sprawia, że ryzyko wylądowania na pogotowaniu stomatologicznym zdecydowanie wzrasta.

Radykalne konsekwencje zaniedbań

Doświadczony i sprawdzony stomatolog z Chorzowa niejednokrotnie uczula swoich pacjentów – nieleczona próchnica i brak dbałości o stan własnego uzębienia może często skończyć się naprawdę źle. Jak to wygląda w praktyce? Pacjent zgłaszający się na pogotowie stomatologiczne ma już często tak duże problemy z zębami, że jedyną możliwą opcją staje się leczenie kanałowe lub usunięcie zepsutego zęba. Z pewnością do takiej sytuacji nie chce doprowadzać nikt dość rozsądny. Rzeczywistość jednak mówi sama za siebie.

Opieka NFZ

Nagłe przypadki wystąpienia dużego bólu zęba leczy się głównie w dobrym pogotowiu stomatologicznym. Placówka ta ma zazwyczaj podpisany kontrakt z NFZ, dzięki czemu pacjenci ubezpieczeni nie muszą ponosić kosztów takiego leczenia. Oczywiście żaden sprawdzony stomatolog z Chorzowa nie będzie zalecał wizyty w pogotowiu, a co więcej – raczej będzie radził wdrożenie skutecznego planu profilaktyki zdrowotnej – na każdy dzień dobrych nawyków higienicznych, jak i żywieniowych. Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o to, by nie musieć bać się nagłego bólu zęba i nie ponosić później przykrych konsekwencji własnych, często mocno odwlekanych, zaniedbań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *