Jak urządzić sypialnię?

Jak urządzić sypialnię

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywasz. Dlatego urządzając ją powinnaś mieć na uwadze kilka elementów, które dadzą Ci poczucie bezpieczeństwa, zapewnią spokój i sprawią, że pomieszczenie będzie ciepłe i przytulne.

Kolorystyka

Już na etapie planowania sypialni powinnaś postawić na kolory jasne i neutralne. W sypialniach najlepiej sprawdzają się naturalne i pastelowe odcienie. Łagodna kolorystyka uspokaja i ułatwia odpoczynek. Zupełnie inaczej jest w przypadku ostrzejszych i bardziej nasyconych kolorów. Mają one działanie pobudzające, co w przypadku osób wrażliwych może utrudniać zasypianie.

Wzory

Obecnie bardzo modne stało się naklejanie na ścianach ozdobnych naklejek, barwne zdobienie mebli i innych przedmiotów znajdujących się w domu. W przypadku sypialni najlepiej z takich dodatków zrezygnować lub ograniczyć je do minimum. Ozdobniki w formie dużych i ostrych wzorów niezbyt dobrze sprawdzają się w pokoju przeznaczonym do spania.

Materiały

Do aranżacji wnętrza sypialni wykorzystaj materiały naturalne. Meble z drewna, bawełniana pościel czy lniane zasłonki doskonale się sprawdzą. Pamiętaj, że naturalne materiały sprawiają, iż wnętrze staje się bardziej przytulne i ciepłe.

Okna

W sypialni koniecznie musi pojawić się jakaś forma zasłon. Mogą to być zasłony tradycyjne, żaluzje lub rolety. Te ostatnie są najbardziej efektowne i doskonale zaciemniają pomieszczenie, co poprawia jakość snu.

Ustawienie łóżka

Bardzo ważne jest także ustawienie łóżka. O ile to tylko możliwe łóżko powinno stać bokiem do okna. Należy zwrócić uwagę, by za głową nie było drzwi i okien, ponieważ takie ustawienie łóżka ogranicza poczucie bezpieczeństwa.

Minimalizm

W sypialni musisz czuć się komfortowo. Aby tak było ogranicz do minimum wszystkie zbędne przedmioty i bibeloty, którymi się otaczasz. Wolna przestrzeń sprawi, że pomieszczenie będzie większe i wygodniejsze.

Rośliny

Rośliny to doskonałe uzupełnienie wystroju wnętrza sypialni. Wiele z nich oczyszcza i jonizuje powietrze co ma pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie. Przy doborze roślin do sypialni musisz jednak pamiętać, aby nie stawiać na pięknie pachnące kwiaty. Silny zapach może prowadzić do problemów ze snem, a nawet powodować ból głowy po wstaniu z łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *