Jak wybrać szafkę nocną?

szafka nocna

Kupiłeś mieszkanie i zaczynasz kompletować meble do sypialni? A może robisz mały remont i chcesz odświeżyć swoją przestrzeń? Oprócz wygodnego materaca, odpowiednich zasłon, kołdry i narzuty, bardzo ważną funkcję pełnią również meble. W sypialni zalicza się do nich szafka nocna, dzięki której wszystkie niezbędne akcesoria będziesz miał zawsze w zasięgu ręki i sięgniesz po nie bez konieczności opuszczania ciepłego łóżku. Jaki model najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni i na co zwracać uwagę podczas zakupów? Zapraszamy do lektury.

Szafka nocna to ten z elementów sypialni, nad którym zazwyczaj zastanawiamy się najkrócej. Priorytetem jest wybór materaca i innych akcesoriów, o których wspomnieliśmy w pierwszej części tekstu. Niestety efektem tego jest zakup mebla, który nie pasuje do wystroju i nie spełnia podstawowych kryteriów związanych z miejscem na akcesoria i odpornością na zniszczenia. Dobra szafka po prostu się przydaje.

Jak kupić odpowiedni produkt?

Na początku rozejrzyj się po swojej sypialni i sprawdź jaką ilością miejsca dysponujesz. Następnie zastanów się jakie funkcje szafka ma spełniać i ile akcesoriów będziesz na niej trzymał. Oczywiście czasopisma czy okulary można schować do środka, ale w przypadku lampki nocnej, wielkość produktu może być zróżnicowana. Jeżeli posiadasz już sporą ilość mebli w sypialni, warto rozważyć modele szafek wiszących, które oprócz miejsca na wspomnianą lampkę prezentują się bardzo okazale i nadają charakteru we wnętrzu. Pamiętaj, że najprostsze rozwiązania są często najlepsze. Zbyt duża ilość zdobień i dodatków może powodować uczucie kiczu i skupiać nadmiernie uwagę. Prosty blat wystarczy do trzymania książek, chusteczek, okularów i małej lampki.

Kształt i kolor szafki nocnej najlepiej dopasować do reszty wystroju w sypialni. Dobrym rozwiązaniem jest zapytanie sprzedawcy lub producenta, czy do danego produktu można dopasować inne elementy w tym łóżko lub szafki. Taki sam kolor, materiał i styl mebli będzie stanowił przyjemne dla oka połączenie i dzięki temu zachowasz równowagę wystroju, która w sypialni ma szczególne znaczenie.

Podsumowanie

Najlepszym rozwiązaniem podczas zakupu szafki nocnej będzie trzymanie się powyższych instrukcji i odrobina własnej inwencji. Kwestia gustu jest sporna i to, co dla jednych może być niefunkcjonalne, u innych sprawdzi się doskonale. Pamiętaj, że szafka powinna być tylko dodatkiem, ale jej trwałość i funkcjonalność zależy od ceny. Droższe modele wykonane są z lepszych materiałów i czas ich użytkowania jest dłuższy od tańszych zamienników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *