Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z detergentów?

rękawice do sprzątania

Codzienne sprzątanie z wykorzystaniem detergentów może odbić się na gorszej kondycji skóry rąk. Można temu jednak zapobiegać – wystarczy wykorzystać
odpowiednie rękawice do sprzątania!

Wiele osób zmywających ręcznie i sprzątających z wykorzystaniem detergentów zauważa, że ich skóra na dłoniach jest bardziej sucha, swędząca, a nie kiedy nawet pęka. To efekt działania zawartych w środkach czystości składników aktywnych, które mają na celu usunięcie zabrudzeń i zatłuszczeń. Działają nie tylko na powierzchnie, na które je nakładamy, ale również na nasze dłonie, jeśli nie są one odpowiednio zabezpieczone.

Najprostszym rozwiązaniem, aby zapomnieć o suchych dłoniach po sprzątaniu, jest wybranie dopasowanych rękawic. Jak dobrać te najlepsze? W ich znalezieniu pomoże nam firma Leifheit – specjaliści w dziedzinie sprzątania.

Dobre rękawice do sprzątania – czyli jakie?

Przede wszystkim powinny zapewniać nam skuteczną ochronę przed detergentami. Warto zatem wybrać rękawice wodoodporne, wykonane z antypoślizgowej gumy, która zapewnia jednocześnie odpowiednią elastyczność.

W zależności od przeznaczenia rękawice mogą mieć także różne wykończenia – te dłuższe sprawdzą się przy czyszczeniu łazienki i toalety, te bardziej dopasowane wtedy, gdy wykonujemy precyzyjne prace. Pamiętajmy jednak o tym, że cieńsze rękawice są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, więc warto mieć pod ręką większą liczbę par.

Nie zapomnij o właściwym rozmiarze

Przy doborze odpowiednich rękawic nie możemy zapominać też o ich właściwym rozmiarze. Jeśli będą zbyt małe, nie pozwolą nam na wygodne sprzątanie, natomiast wtedy, gdy będą za duże, nie dadzą nam odpowiedniego chwytu i będą zsuwały się z dłoni. W ofercie firmy Leifheit można znaleźć rękawice w szerokiej gamie rozmiarów – dopasowanie tego właściwego nie będzie zatem problemem.

Dobre rękawice do sprzątania można zakupić w sklepie internetowym firmy Leifheit pod adresem leifheitsklep.pl. W ofercie dostępna jest pełna gama rękawic dla kobiet i dla mężczyzn przeznaczonych do sprzątania całego domu. Zamówienia na leifheitsklep.pl można składać przez 24 godziny na dobę – sklep zapewnia błyskawiczną dostawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *