Jakie rolety dachowe wybrać?

rolety dachowe

Rolety przysłaniające okna to coraz popularniejsze rozwiązanie, stosowane w wielu domach w celu regulacji stanu oraz natężenia oświetlenia naturalnego, wpływającego do wnętrza pomieszczenia. Okna dachowe wymagają zastosowania specjalnych rolet, przystosowanych do wyjątkowych warunków i znajdujących się na poddaszu skosów. Jakie rolety dachowe wybrać?

Tradycyjne rolety dachowe z prowadnicami

Rolety dachowe tradycyjne z prowadnicami wyglądają bardzo podobnie, jak te, montowane w fasadowych oknach standardowych. Dzięki prowadnicom, rolety można rozwijać do wymaganej długości, a tkanina ściśle przylega do okna. Rolety dachowe z prowadnicami wyposażone są w specjalny mechanizm sprężynowy, którego nie posiadają okna fasadowe. Co ważne, rolety dachowe z prowadnicami są bardzo wytrzymałe oraz trwałe, co jest wyjątkowo istotne podczas częstego zasłaniania i odsłaniania okien.

Rolety zaciemniające

Istotą rolet zaciemniających jest aluminiowa powłoka znajdująca się po wewnętrznej stronie tkaniny. Pokrycie wewnętrznej części rolety aluminiową powłoką sprawia, że promienie słoneczne odbijane są od jej powierzchni, co gwarantuje całkowite przyciemnienie pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem są rolety dachowe na wymiar, które dokładnie dopasowują się do kształtu i rozmiaru okna.

Rolety plisowane
Dzięki odpowiedniej konstrukcji rolet plisowanych, możliwe jest ich zasłanianie zarówno od góry, jak i od dołu. Rolety plisowane, podobnie jak pozostałe rolety dachowe na wymiar, prowadzone są w prowadnicach, zapewniających estetyczne przyleganie tkaniny do okna. Rolety te nie posiadają kasety, w której zwijany jest materiał. Stanowią elegancką alternatywę dla tradycyjnych rolet, ponieważ pełnią funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną.

Rolety podgumowane
Chcąc zapewnić głęboki mrok w sypialni lub pokoju dziecka ważne jest, aby zastosować odpowiedni rodzaj przysłon. Rolety podgumowane posiadają konstrukcję bardzo podobną, jak w przypadku rolet tradycyjnych. Istotną różnicę stanowi jednak wykorzystany do produkcji materiał. Roleta wykonana jest z podgumowanej tkaniny typu blackout, która nie przepuszcza promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia.

Gdzie kupić rolety dachowe wewnętrzne?
Decydując się na zakup rolety dachowej warto wziąć pod uwagę sklepy internetowe. Rolety dachowe na wymiar online dostępne są na stronie sklepu internetowego rollcenter.pl (kliknij aby przejść na stronę), gdzie klienci znaleźć mogą bogatą ofertę nie tylko rolet dachowych, ale i rolet dzień i noc, plis, żaluzji czy moskitier

1 komentarz


  1. Dzięki wielkie za fajne porady. Nie znam się na tego typu działaniach – bardzo mi pomogliście! Niech żyje Internet 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *