Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

jarmark bożonarodzeniowy

Tuż przed Bożym Narodzeniem gdański Targ Węglowy zmienia się w miasteczko bożonarodzeniowe. Jarmark urządzany w centrum miasta nie odbiega znacząco od dużych Jarmarków organizowanych w Berlinie, Hamburgu czy Brukseli.

Niezwykłą atmosferę Jarmarku tworzy jego magiczna scenografia. Odwiedzając centrum Gdańska można spotkać Mikołaja, wsiąść do jego sań i przede wszystkim obejrzeć miasto z góry, co umożliwia najnowsza atrakcja jarmarku jaką jest koło widokowe AmberSky. Koło to na co dzień znajduje się na Wyspie Spichrzów, jedynie w okresie świątecznym zostaje przeniesione na Targ Węglowy, dzięki czemu każdy może zobaczyć cudowną panoramę miasta z jego ścisłego centrum.

Jednakże Jarmark to nie tylko koło widokowe czy świąteczne ozdoby i eksponaty. Jarmark to przede wszystkim miejsce, gdzie można kupić towary niedostępne na co dzień. Na straganach znajdują się ręcznie robione ozdoby choinkowe, zabawki, różnorodne wyroby rękodzielnicze, ale również  produkty spożywcze pochodzące z niewielkich gospodarstw rolnych.

Podczas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego poza możliwością zakupu niezwykłych produktów organizowane są także dodatkowe atrakcje dla dzieci i nie tylko. W grudniu gdański Targ Węglowy zamienia się w miasteczko bożonarodzeniowe, które koniecznie trzeba odwiedzić.

W tym roku Jarmark na Targu Węglowym będzie działał od 2 do 23 grudnia w godzinach 11-20 (w weekendy do 21.00).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *