Jedzenie produktów surowych

raw food

Masz dosyć przetworzonych produktów, chemii w jedzeniu i składników, które niekorzystnie wpływają na Twój organizm.

Poznaj dietę raw food, dzięki której udaje się wrócić do korzeni modelowego systemu codziennego odżywiania. Raw food to ukłon w stronę natury. Okazuje się, że w dzisiejszym, tak rozwiniętym przecież świecie, udaje się komponować menu, którego podstawą są produkty spożywcze, jakie jedli nasi przodkowie.

O co właściwie chodzi? Jakie są podstawy diety raw food? Czy jedzenie tylko surowych produktów spożywczych jest na pewno zdrowe? Sprawdźcie już teraz.

Dietę raw food stosuje coraz więcej osób na całym świecie. Jedzenie surowizny propagują gwiazdy i znane osobistości. Nie tylko dlatego, by pozbyć się zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim oczyścić swój organizm i cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Raw food – zasady

Powrót do żywienia sprzed milionów lat. Właśnie o to chodzi w diecie raw food. Chodzi o to, by spożywać jedzenie, które nie zostało poddane obróbce termicznej. W codziennym jadłospisie mają więc znaleźć się jedynie surowe produkty i to najlepiej pochodzenie ekologicznego. Owoce, warzywa, ziarna, nieprzetworzony sztucznie nabiał, a nawet surowe mięso. Właśnie takie jedzenie to raw food.

Osoby, które chcą rozpocząć nową dietę, powinny nabyć dobrą wyciskarkę do owoców i warzyw. Przyda się też ozonator, który dodatkowo oczyszcza wszelkie produkty z toksyn, bakterii, grzybów czy sztucznych oprysków. Świetnie sprawdza się prasa do tłoczenia oleju, którą z powodzeniem można wykorzystywać w domu. Dzięki niej udaje się samodzielnie wyrobić olej najlepszej jakości, tłoczony na zimno z ulubionych ziaren: siemienia lnianego, pestek dyni czy migdałów.

Podstawą raw food powinny być warzywa, przede wszystkim te liściaste, To z nich można przyrządzać sałatki albo świeże soki. Nie ma też żadnych ograniczeń, jeśli pod uwagę weźmiemy inne warzywa, które nadają się do jedzenia na surowo oraz owoce. Pamiętajmy, że nie wszyscy zwolennicy tzw. surowej diety spożywają nabiał, surowe mięso czy ryby. Można je świetnie zastąpić, dlatego na raw food przechodzi coraz więcej wegan i wegetarian.

Warto wiedzieć, że dieta raw food to nie tylko czasowa zmiana sposobu jedzenia. To zmiana stylu życia i zmiana nawyków żywieniowych już na zawsze. Jeśli nowy schemat żywieniowy zostanie optymalnie skomponowany, takie menu będzie dostarczać wszelkich niezbędnych elementów odżywczych.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z serwisem: MocSokow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *