Kiedy warto udać się z partnerem do terapeuty?

terapia dla par

Coraz więcej Polaków zgłasza się na terapie małżeńskie i terapie par. Wskazuje to, że rodacy są świadomi tego, że budowanie relacji jest ważne. I niestety, pokazuje jak rośnie zjawisko nieumiejętności życia w związku. Szczególnie nasilone jest to u osób młodszych.

Powody wzięcia udziału w terapii

Małżonkowie lub pary, które zgłaszają się na terapię wyraźnie wskazują na to,
że nie potrafią ze sobą żyć. A odnosi się to tak naprawdę do nieumiejętnego budowania komunikacji. Zazwyczaj narastają problemy z przeszłości, wzajemne żale
i pretensje, a co za tym idzie dwoje ludzi, kiedyś sobie bliskich czuje, że nie chce ze sobą być.
O ile zaś nie przeradza się to w otwartą agresję, czy konflikt i parze zależy na tym,
aby się porozumieć to nie należy podejmować definitywnej decyzji o rozstaniu. Trzeba natomiast zrobić wszystko, aby odbudować podwaliny tego, co kiedyś ludzi łączyło. Nie jest to jednak proste, patrząc na to, że najczęściej powodami do wzięcia udziału w terapii są: zdrada jednego z partnerów, brak komunikacji, kłamstwa, nałogi, oszustwa finansowe, obojętność, wyraźne różnice światopoglądowe, myśli o separacji bądź bycie ze sobą wyłącznie ze względu na dzieci.

Co daje terapia dla par?

Krótkoterminowa lub długoterminowa terapia par w Centrum Dobrej Terapii przeznaczona jest dla małżeństw i par, które czują, że nie radzą sobie z bieżącą sytuacją życiową bądź też uwikłane są w nałogi. Psychoterapia pomoże takim parom w konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów, a także w rozpoznawaniu i wyrażaniu potrzeb i uczuć. Dzięki udziałowi w terapii poprawi się znacznie komunikacja między partnerami. Wyraźnie zwiększy się też świadomość oczekiwań własnych bądź małżonka lub partnera. Wzmocniona zostanie relacja partnerska czy też małżeńska. Istotne jest tylko to, aby obie strony szczerze i otwarcie chciały współpracować
w trakcie terapii. To pomoże wzmocnić odpowiedzialność za to, jak funkcjonuje związek. W związku z tym, jeśli czujemy, że możemy zrobić coś, co sprawi, że nasz związek będzie na nowo radosny i pełen zaufania to powinniśmy wybrać się na psychoterapię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *