Krzesła do nowoczesnych wnętrz

Krzesła do nowoczesnych wnętrz

Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych wnętrzach. Podoba się, ponieważ jest uniwersalny. Sprawdza się zarówno u osób, które cenią sobie prostotę i nieco surowy klimat, jak również u tych, którzy lubią, kiedy mieszkanie jest przytulne i ciepłe. Wszystko bowiem można osiągnąć za pomocą odpowiednich dodatków. Jednym z takich, zdawałoby się, niewiele znaczących elementów wyposażenia są krzesła, potrafiące naprawdę odmienić wnętrze.

Prosta forma

Krzesła w stylu skandynawskim cechują się oczywiście prostą formą, ale tym, z czego naprawdę słyną, jest ergonomia. Wiele osób uważa, że nie ma wygodniejszych mebli. Jak zazwyczaj wyglądają? Składają się z wygodnego, wyprofilowane siedziska, najczęściej bez oparcia oraz bardzo prostych nóg, najczęściej drewnianych. Często cechą charakterystyczną jest ułożenie nóg na kształt stosu, co sprawia, że krzesło wygląda bardzo oryginalnie. Niezależnie od tego, czy są wykorzystywane w jadalni, czy też w pokoju dziennym, sprawdzają się idealnie i dopasowują się do każdego stylu.

Ciekawą opcją przy tego rodzaju krzesłach są także modele bujane. Nieco mniej popularne, również bardzo proste, jednak wprowadzają element sielankowości do mieszkania. Ważne jest to, że prosta forma może idealnie łączyć się zarówno z innymi meblami w stylu minimalistycznym, jak również z tymi nowoczesnymi, retro czy glamour. Dlatego też nie ma konieczności urządzania całego wnętrza w stylu skandynawskim, czasem wystarczy mały dodatek w połączeniu z meblami w innej stylistyce.

Kolorystyka

Oprócz charakterystycznej formy, krzesła w stylu skandynawskim kojarzą się z określoną kolorystyką. Najpopularniejsza jest oczywiście biel, często połączona z kolorem naturalnego drewna. Taki zestaw jest najbardziej klasyczny i najbezpieczniejszy. Jednak nie należy się ograniczać jedynie do tej kolorystyki. Niezwykle popularne są również inne odcienie. Ważne, żeby unikać kolorów wyrazistych i nasyconych. Najlepszym rozwiązaniem są pastele, od kilku już sezonów króluje szarość, również z tego względu, że pasuje niemal do wszystkiego. Oprócz tego można również zdecydować się na krzesła w kolorze przytłumionego różu, lawendy lub beżu.

Najczęściej w przypadku bujanych foteli, pojawiają się także wzory patchworkowe. Tutaj możliwa jest nieco większa swoboda, jednak krzesła w stylu skandynawskim cechuje umiar i stonowana kolorystyka. Dozwolone połączenia to biel z czernią lub szarością i beżem lub mix szarości. W ten sposób wprowadza się trochę ciepła do minimalistycznego skandynawskiego wzornictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *