Kuchenny mikser planetarny- czy warto go mieć?

robot planetarny

 

Większości kobiet trudno sobie wyobrazić kuchnię bez miksera. To urządzenie jest niezbędne między innymi do przygotowywania ciast i deserów. Jeśli jednak chcesz kupić mikser do swojej kuchni to widząc ilość różnych modeli można mieć spory problem z wyborem najlepszego. Dziś podpowiadamy jaki mikser najlepiej wybrać i dlaczego.

Mikser ręczny

Małe miksery ręczne to doskonały sprzęt dla początkującej gospodyni. Jeśli dopiero zaczynasz urządzać swoją kuchnię to takie urządzenie będzie idealne. Mikserem ręcznym można ubić pianę z białek, wymieszać ciasto, zrobić bitą śmietanę, a jeśli posiada końcówkę blendującą to z jego pomocą można również przygotować np. zupę krem. W przypadku małych mikserów ręcznych niewątpliwą zaletą jest ich cena. Najprostsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych, stąd też warto zastanowić się nad takim zakupem wyposażając po raz pierwszy swoją kuchnię.

Blender z końcówką miksującą

Kolejnym bardzo prostym sprzętem, który warto mieć w kuchni jest blender z końcówką miksującą. To urządzenie, które jest niedrogie i wygodne w użyciu. Blendery świetnie sprawdzają się w domach, gdzie są niemowlęta i małe dzieci, którym trzeba przygotowywać półpłynne jedzenie, natomiast końcówka miksująca pomaga w przygotowaniu słodkiego deseru dla maluszka.

Robot planetarny

Robot planetarny to urządzenie bardziej luksusowe, pozwalające na rozwój umiejętności kulinarnych. Nie ma co ukrywać, że jego posiadanie jest marzeniem wielu gospodyń domowych, które coraz częściej je spełniają. Nowoczesne miksery kitchen aid składaj się z dużego stojaka, w którym zamontowany jest silnik urządzenia. Robot planetarny wyposażony jest w misę, w której mieszane są wszystkie składniki ciast lub innych, przygotowywanych właśnie potraw oraz specjalistyczne końcówki miksujące, mieszające oraz ubijające. Zaletą robotów planetarnych jest pojemna misa mieszcząca w sobie nawet kilka litrów ciasta. Wysokiej klasy miksery posiadają również kilka zamiennych końcówek, z których każda spełnia inne zadanie. Wszystkie roboty planetarne wyposażone są w końcówkę miksującą, która jest idealna do ubijania piany z białek czy bitej śmietany. Ponadto wyposażone są w końcówkę mieszającą wykorzystywaną do mieszania ciast o konsystencji płynnej. Niektóre roboty dodatkowo posiadają końcówkę do mieszania ciast ciężkich np. ciasta drożdżowego. O ile końcówki do ubijania piany czy mieszania ciast płynnych spełniają funkcję taką samą jak w przypadku mikserów ręcznych, o tyle końcówka do ciast ciężkich znajduje się wyłącznie w wyposażeniu robotów planetarnych. Właściciele mniejszych urządzeń muszą ciasta tego rodzaju ugniatać ręcznie.

Wartym podkreślenia jest również fakt, iż niektóre modele robotów planetarnych mogą zostać rozszerzone o kolejne funkcje poprzez dokupienie odpowiednich końcówek. Dzięki temu z domowych szafek mogą zniknąć m.in. maszynki do mielenia mięsa czy tarki i szatkownice. Ciekawą opcją może okazać się także końcówka umożliwiająca wyciskanie soku z owoców cytrusowych.

Jeśli nie możesz wyobrazić sobie kuchni bez miksera, to jak najszybciej idź do sklepu i poszukaj odpowiedniego modelu dla siebie. Jednakże wybierając mikser zwróć uwagę na jego cenę oraz przeznaczenie. Małe ręczne miksery i blendery świetnie sprawdzają się w domach początkujących kucharek. Natomiast wytrawne gospodynie z pewnością docenią możliwości jakie daje wysokiej klasy robot planetarny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *