Nici liftingujące – magiczny sposób na zmarszczki?

nici liftingującce

Każda kobieta, która zaczyna dostrzegać pierwsze procesy starzenia, marzy o tym, by móc je jak najdłużej zatrzymać. Wieczna młodość jest celem wielu ludzi. Do tej pory nie jest to osiągalne. Ale za to, można bardzo długo dbać o to, by nasza skóra była jak najdłużej pozbawiona nieestetycznych zmarszczek.

Czym są nici liftingujące?

Jednym ze sposobów na zachowanie gładkiej cery jest zastosowanie nici liftingujących. Niewątpliwie dla niektórych osób takie pojęcie jest zasłyszane po raz pierwszy. Nie zmienia to jednak faktu, że warto zainteresować się wcale nie aż tak nową metodą. Tym bardziej że przynosi ona naprawdę zadowalające efekty.

Po raz pierwszy o niciach liftingujących można było usłyszeć w Korei. Są to specjalne nici PDO, które wprowadza się pod skórę. Następnie czeka się aż do momentu, gdy się całkowicie rozpuszczą. Stopniowo uwalniają one składniki, dzięki którym skóra wygląda na coraz młodszą. Dochodzi o procesu syntezy kolagenu oraz fibroblastów.

Czy stosowanie nici liftingujących jest bezpieczne?

Zapewne pojawia się również zapytanie o bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu. Okazuje się jednak, że struktura nici PDO została opracowana właśnie w taki sposób, by uniknąć gromadzenia się w ich strukturze bakterii. Ponadto wprowadzane pod skórę nici, nie powodują żadnych podrażnień, a także innych efektów ubocznych mogących doprowadzić do uszkodzenia tkanek. Wprowadzone pod skórę nici rozpuszczają się nawet do 210 dni. Dzięki temu efekt jest naprawdę długotrwały.

Nici liftingujące – zastosowanie

Nici PDO stosuje się do wygładzania zmarszczek oraz fałd na niemalże całej twarzy, jak i również w konkretnych częściach ciała, a dokładniej na:

  • Policzkach – niwelując efekt pomarszczonych policzków
  • Czole – usuwając poziome oraz pionowe bruzdy
  • Okolicy oczu – usunięcie efektu opadającej brwi, worków pod oczami
  • Okolicy warg – zniwelowanie fałdu pomiędzy górną wargą a nosem
  • Szyi i dekolcie – usuwanie nieestetycznych fałd i zmarszczek
  • Biuście – efekt ujędrnienia i podkreślenia
  • Ramionach, pośladkach, brzuchu – zniwelowanie rozstępów

 

Nici lifitingujące – zalety

Koreańska metoda na usuwanie fałdek i zmarszczek cechuje się wieloma zaletami. Przede wszystkim w odróżnieniu od innych metod, nici PDO nie pozostawiają na skórze żadnych podrażnień oraz blizn. Pacjenci poddający się tej metodzie, mają gwarancję, że nici w 100% się rozpuszczą, nie pozostawiając żadnych obrzęków. Jest to zabieg liftingujący dający wyśmienite efekty, który można powtórzy po dokładnym rozpuszczeniu nici.

Jeśli mieszkacie w okolicach Warszawy macie ogromne szczęście! W sercu ulicy mokotowskiej mieści się bowiem cudowny salon medycyny estetycznej Le SPA, który oferuje dużą ilość zabiegów na twarz, w tym oczywiście nici liftingujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *