Prezent na parapetówkę – czym warto obdarować świeżo po przeprowadzce?

Prezent na parapetówkę

Dostałeś zaproszenie na parapetówkę? Choć sprawdzonym i w pełni akceptowanym prezentem z tej okazji jest wino dla gospodarzy, czasem warto się nieco bardziej postarać – szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na tym, aby Twój prezent zapadł im w pamięć. Oto garść inspiracji, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego pomysłu na prezent z okazji parapetówki!

Wyposażenie kuchni – co warto sprezentować z okazji parapetówki?

Kuchnia to miejsce, które jest jednocześnie najbardziej zagracone ze wszystkich innych pomieszczeń domu, a jednocześnie wciąż znajduje się w niej miejsce na nowe akcesoria i naczynia – to po prostu magia. Możesz więc śmiało założyć, że zakup artykułów do tego pomieszczenia zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Co warto kupić? Chociażby garnki, których nigdy za wiele – być może jakiś dobry, trwały, emaliowany model, który będzie służył gospodarzom przez długi czas.
Możesz też pójść w klasykę i postawić na komplet eleganckich szklanek na drinki lub kieliszków do wina. Jedno jest pewne – szkła użytkowego nigdy za wiele i z pewnością się przyda. A już szczególnie jeśli uświadomisz sobie to, że po każdym spotkaniu ze znajomymi przynajmniej jeden kieliszek umiera, strącony przez nieuwagę lub myty nieostrożnie w zmywarce.

Dekoracje w roli prezentu na nowe mieszkanie

Choć kwestia kupowania dekoracji może być nieco dyskusyjna, i tak warto ją rozważyć. Są bowiem takie rzeczy, które pasują wszędzie, a gospodarze z pewnością znajdą na nie miejsce. O czym mowa? Chociażby o pięknym, wysokim wazonie na kwiaty, który w końcu można wkomponować w wystrój pokoju na sto sposobów – ozdabiając sztucznymi kwiatami, wysypując dekoracyjnym żwirkiem czy otaczając ozdobnymi lampkami.
Możesz też zastanowić się nad drobiazgami do łazienki i sypialni. Najbezpieczniejszymi propozycjami będą tu komplet nowej, satynowej pościeli w uniwersalnym kolorze lub zestaw mięciutkich ręczników – tego nigdy nie za wiele, a już szczególnie w nowym mieszkaniu, w którym brak jeszcze wielu rzeczy.

Co jeszcze można śmiało kupić z okazji przeprowadzki?

Poniżej zebraliśmy dla Ciebie kilka dodatkowych pomysłów na drobne upominki, które możesz wręczyć gospodarzom na parapetówce. Zobacz, czy któryś z nich Cię przekona:
– ciepły koc – z pewnością przyda się w zimowy wieczór. Wybierz jednak neutralną barwę – beżową lub czarną,
– karafka na wino lub elegancki zestaw z korkociągiem i dekanterem – gospodarze skorzystają z nich nie raz, za każdym razem ciepło wspominając Ciebie,
– patery lub deski do serwowania potraw – zawsze, gdy zaprasza się do domu więcej osób, przychodzi ta chwila, gdy nie ma na czym wyłożyć przekąsek. Zestaw pater czy obrotowych desek może tu uratować sytuację,
– jeśli naprawdę dobrze znasz właścicieli mieszkania, możesz zdecydować się na taki prezent, który na pewno im się spodoba – np. plakat od polskiego ilustratora, o którym od dawna marzyli. Upewnij się jednak, że na pewno znasz ich gust – w przeciwnym razie prezentu nie będzie można nazwać udanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *