Projekt sufitu jest ważny dla przestrzeni domowej

Projekt sufitu jest ważny dla przestrzeni domowej

Funkcjonalność pomieszczenia i jego wystroju zależy od łatwości użytkowania oraz praktyczności zastosowanych rozwiązań. Projekt sufitu ma duży wpływ na całokształt projektu wnętrza – odpowiednio wykończona powierzchnia sufitowa to elegancki dodatek do finalnej aranżacji i prosty sposób na zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości pierwotnego stropu. Jaki sufit podwieszany warto wybrać?

Czym jest sufit napinany?

Sufity podwieszane znane są głównie z tradycyjnych sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. Alternatywą jest nowoczesny sufit napinany, który w funkcjonalny sposób łączy funkcje maskujące z dekoracyjnymi stanowiąc nieodłączny element modnego wnętrza.

Sufity napinane to konstrukcja stworzona z powłoki sufitowej i profili aluminiowych. Indywidualnie produkowana membrana wykonywana z termokurczliwej folii PCV lub tkaniny poliestrowej naciągana jest na zamocowane w ścianach listwy montażowe. Odpowiednio dobrana powłoka idealnie wkomponowuje się w krzywizny ścian dając oczekiwany naturalny wygląd..

Naciągany sufit nie obciąża stropu, a montowany tuż pod pierwotnym sufitem nie zajmuje dużo miejsca. Sam montaż jest stosunkowo bezinwazyjny i nie wymaga specjalnych przygotowań – trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin, jednak czas oczekiwania na wyprodukowanie spersonalizowanej powłoki to nawet kilka tygodni.

Projekt sufitu napinanego – na co zwrócić uwagę?

Sufit jest integralną częścią pomieszczenia, dlatego tak ważne jest, aby sufit podwieszany idealnie współgrał z wystrojem wnętrza. Napinane sufity wykonywane są na indywidualne zamówienie zgodnie z dokonanymi pomiarami i wybranymi materiałami. Produkcja na zamówienie daje szansę na stworzenie w pełni spersonalizowanego produktu, który spełni wszystkie oczekiwania klienta – będzie skutecznie maskował wszelkie mankamenty stropu, a jednocześnie całkowicie odmieni wygląd wnętrza.

Propozycje wykorzystania możliwości, jakie dają sufity naciągane można znaleźć na stronie: www.sufity-napinane.com.pl, gdzie dostępne są standardowe modele powłok, które można uzupełnić dowolnie wybranymi wzorami, fakturami i odcieniami materiałów. Warto wybierać jedynie sprawdzone firmy rekomendowane przez innych klientów – godny zaufania sprzedawca to zaawansowana technologicznie produkcja oraz gwarancja wykorzystywania materiałów najwyższej jakości. Zarówno etap produkcji powłoki, jak i sposób jej montażu znacząco wpływa na żywotność produktu, dlatego najlepszą opcja jest skorzystanie z usług fachowców, których pomoc zminimalizuje ryzyko uszkodzenia powłoki sufitowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *