Przedłużanie rzęs w Warszawie – wszystko, co musisz wiedzieć

przedłużanie rzęs

W ostatnich latach przedłużanie rzęs stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów, na jaki decydują się kobiety. Okres karnawałowy sprzyja temu trendowi, gdyż każda z nas chce mieć piękne i zalotne spojrzenie podczas licznych bali i imprez okolicznościowych. Decydując się na zabieg przedłużania rzęs po raz pierwszy, powinnyśmy jednak być świadome najważniejszych zasad, dotyczących zarówno wyboru stylistki, jak i rodzaju stylizacji. Zapytaliśmy certyfikowaną stylistkę Studia Bodybar w Warszawie, o to, na co zwrócić uwagę przed zabiegiem przedłużania rzęs.

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs stał się niezwykle popularny wśród kobiet w Warszawie. Coraz więcej kosmetyczek oferuje takie usługi. Nie zawsze jednak są to osoby odpowiednio wykwalifikowane. Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu i stylistki?

Prawdą jest, że decyzja o tym, gdzie wykonujemy zabieg przedłużania rzęs jest niezwykle istotna. Zarówno jeżeli chodzi o salon (kwestie związane z higieną i czystością), jak również umiejętności stylistek.

Zanim zdecydujemy o tym, gdzie wykonać zabieg, należy zweryfikować przynajmniej następujące kwestie:

Opinie odnośnie odnośnie salonu i stylistek w internecie – przede wszystkim istotne jest, aby czytać opinie, a nie weryfikować wyłącznie rating danego miejsca. Dzisiaj w większości przypadków opinie innych Klientów są wiarygodne i na ich podstawie można zidentyfikować profesjonalne miejsce.

Zdjęcia wykonanych stylizacji rzęs – weryfikacja zdjęć wykonanych prac jest tak samo ważna, jak weryfikacja opinii. Ważne jest, aby upewnić się, że zdjęcia są wykonane przez pracowników i są prawdziwymi stylizacjami, które sami wykonali, a nie zdjęciami ściągniętymi z internetu. Najczęściej zdjęcia ze stocków wyróżnia inna stylistyka, więc łatwo je odróżnić. Weryfikując zdjęcia, powinniśmy również zwracać uwagę na ich estetykę.

Cennik stylizacji rzęs – bardzo ważne jest, aby uświadomić sobie, że jeżeli usługa jest zbyt tania, to istnieje duże ryzyko złego wykonania lub nawet alergii z uwagi na mierny rodzaj materiałów, używanych podczas stylizacji. W Studio Bodybar w Warszawie do przedłużania rzęs wykorzystujemy wyłącznie materiały premium najwyższej jakości.

2:1, 3:1 4:1… co te skróty oznaczają i jaki rodzaj stylizacji powinnyśmy wybrać zależnie od rodzaju naturalnych rzęs, które posiadamy?

Istnieją różne wersje tzw. metod objętościowych (czyli zwiększenia objętości rzęs poprzez kilkukrotne ich pomnożenie). Zależnie od potrzeb i oczekiwań Klientki wykonywane są różne wersje od 2:1 (2 sztuczne rzęsy doklejane są do 1 naturalnej), aż do 4:1.

Wybór metody powinien być wykonywany zależnie od tego, jaki efekt Klientka chce osiągnąć: czy zależy jej na bardzo naturalnym efekcie, czy wręcz przeciwnie: na spektakularnym i mocno zalotnym spojrzeniu. Warto również wziąć pod uwagę stan naturalnych rzęs. Niektóre Klientki, które przychodzą do Studia Bodybar w Warszawie, mają naturalnie długie i gęste rzęsy, wówczas nie trzeba stosować metod objętościowych, aby uzyskać spektakularny efekt gęstych rzęs i metoda 1:1 jest w pełni wystarczająca.

Ważnym jest, aby podkreślić, że sztuczne rzęsy są wykonane z ultra lekkiego tworzywa (jedwabne, syntetyczne lub z futra norek syberyjskich), dzięki czemu rzęsy naturalne nie są obciążane i tym samym nie mogą być uszkodzone.

Jak utrzymać efekt pięknych i gęstych rzęs na dłużej?

Każdej z nas zależy na tym, aby efekt przedłużonych rzęs był trwały.Standardowo, jeżeli nie popełniamy drastycznych błędów w domowej pielęgnacji rzęs, efekt powinien utrzymywać się od 4 do 6 tygodni.

Aby zapewnić naszej stylizacji trwałość, należy przede wszystkim stosować się do 7 złotych zasad wymienionych poniżej:

  1. Unikaj kontaktu z wodą do 24 godzin po aplikacji rzęs.
  2. Pamiętaj o oczyszczaniu rzęs specjalistycznymi szamponami.
  3. Nie skub i nie maluj rzęs.
  4. Regularnie czesz rzęsy.
  5. Nie używaj kosmetyków olejowych w okolicy rzęs.
  6. Staraj się spać na plecach.
  7. Monitoruj stan naturalnych rzęs.

Po zakończeniu zabiegu przedłużania rzęs każda stylistka powinna poinformować Klientkę o tych zasadach. Tylko dzięki dyscyplinie i stosowaniu się do nich będziemy mogły cieszyć się trwałością wykonanych stylizacji przedłużania rzęs. W Studio Bodybar w Warszawie zawsze informujemy nasze Klientki o złotych zasadach domowej pielęgnacji przedłużonych rzęs.

Czy przedłużyć rzęsy tylko na jedną okazję? Na czym polega zabieg zdejmowania rzęs?

Zależnie od naszych potrzeb w danym okresie możemy zdecydować o przedłużeniu rzęs tylko na jedną okazje – bal lub impreza, albo wybrać permanentne przedłużanie rzęs, wówczas możemy zdecydować się na bardzo naturalny efekt 1:1. Jeżeli podejmiesz decyzję o permanentnym przedłużaniu rzęs, to na pewno docenisz wygodę i oszczędność czasu w porannych przygotowaniach.

Jeżeli jednak przedłużasz rzęsy tylko na jedną okazję, wówczas możesz wybrać bardziej spektakularny efekt, który mocno podkreśli Twoje spojrzenie i sprawi, że będzie bardzo zalotne.

Niezależnie od tego, na jak długo decydujesz się przedłużać rzęsy, finalnie dobrze mieć świadomość, na czym polega zabieg zdjęcia sztucznych rzęs. Warto w tym celu udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdzie stylistka za pomocą profesjonalnych materiałów – tzw. remover do rzęs (specjalistyczny płyn do zdejmowania rzęs) wykona zabieg. Ważne jest, aby zabieg zdjęcia rzęs był wykonywany bardzo delikatnie, nigdy nie na siłę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *