Rośliny do sypialni

rośliny do sypialni

Umieszczanie roślin w sypialni to doskonały pomysł. Przede wszystkim świetnie wyglądają, ponadto oczyszczają powietrze z toksyn i skutecznie je natleniają. Musisz jednak pamiętać, że nie wszystkie rośliny nadają się do sypialni. Dlatego dziś krótka ściąga z tego, jakie rośliny do sypialni sprawdzą się najlepiej.

Rośliny jakich należy unikać w sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywasz i śpisz. Dlatego najlepiej, aby znajdowały się w niej przedmioty, które ułatwiają wypoczynek. Wiele roślin doskonale sprawdzi się w tym pomieszczeniu, ale są też takie, których lepiej unikać. Wśród nich należy wymienić wszelkie rośliny o intensywnym zapachu. Silna woń kwiatów może utrudniać zasypianie. Często ma też negatywny wpływ na wypoczynek, czego objawem jest ból głowy po przebudzeniu.

Rośliny idealne do sypialni

Jeśli chcesz mieć rośliny w swojej sypialni wybierz takie, które oczyszczają powietrze i dobrze je natleniają.

Paprotki – to rośliny, które tworzą dobry mikroklimat w sypialni. Oczyszczają powietrze z toksyn oraz alergenów. Wydzielają dużo tlenu a często podlewane dodatkowo zwiększają wilgotność powietrza. Posiadanie kilku paprotek w sypialni skutecznie zapobiega podrażnieniom oczu, suchości gardła czy nosa.

Sansewiera – potocznie nazywana Językiem Teściowej, to kolejna roślina, której warto poświęcić nieco uwagi. Nocą wytwarza ona duże ilości tlenu, zaś w dzień pochłania dwutlenek węgla. Dodatkowo oczyszcza powietrze z formaldehydu, trującej substancji obecnej w dymie papierosowym, dywanach a także plastikach.

Skrzydłokwiat – wydziela dużo wilgoci, dzięki czemu znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Ponadto jest prawdziwą zieloną oczyszczalnią. Pochłania formaldehyd, benzen aceton, ksylen i toluen. Decydując się na tę roślinę należy pamiętać o podlewaniu jej i zraszaniu liści letnią wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *