Salatino – wspaniały pomysł na zdrowy posiłek do pracy

Salatino

Kanapka z serem, kanapka z wędliną, kanapka z dżemem i na zmianę. Tak zazwyczaj wygląda nasze menu w pracy. Może już czas nieco zmienić swoje posiłki w pracy i wybrać zdrową i smaczną alternatywę dla kanapki?

Co zamiast kanapki?

Kanapka jest bardzo dobrym posiłkiem – nie można temu zaprzeczyć. Przede wszystkim jest wygodna, nie potrzeba sztućców, aby ją zjeść. Ponadto można przygotować kanapki na tysiąc sposobów, dzięki czemu każdego dnia, teoretycznie, jemy coś innego. Z drugiej jednak strony codziennie dostarczamy organizmowi niemal taką samą dawkę tych samych substancji odżywczych. Skład kanapek też niewiele się od siebie różni, choć ich smak zmienia się w zależności od dodatków.

Jeśli już znudziło Ci się jedzenie w kółko kanapek może warto zamienić je na coś innego np. na zdrowe sałatki? Możesz je przygotowywać sama w domu lub skorzystać z już gotowych rozwiązań. Jednym z ciekawszych produktów na rynku są poręczne opakowania sałatek Salatino, które łączą w sobie mięso ryby oraz zdrowe dodatki roślinne.

Praktyczne aspekty drugiego śniadania

Sałatka do pracy to fajny pomysł, ale… No właśnie, w tym miejscu można usłyszeć sporą ilość różnego typu „ale”. Pojawiają się pytania przede wszystkim o aspekt praktyczny: W czym przenosić taką sałatkę? Czy opakowanie się nie rozpadnie? Czy jest duże? Czy trzeba mieć swoje sztućce? itd. itd. W przypadku sałatek Salatino większość odpowiedzi na pytania zaskoczy nas pozytywnie. Opakowania tych sałatek są nieduże, więc zmieszczą się spokojnie do torebki. Do tego miseczki są trwałe i nie rozpadną się podczas przenoszenia. Warto przy tym wspomnieć, że nie ma konieczności trzymania sałatki w lodówce, co jest również bardzo wygodne.

Zdrowa alternatywa dla kanapki

Drugim bardzo ważnym elementem jest wartość odżywcza sałatki. Jeśli zdecydujesz się na jedną z propozycji Salatino możesz być pewna, że będzie ona pełna witamin i mikroelementów. Niezależnie od wybranej wersji, każda sałatka ma w swoim składzie rybę. Dzięki temu składnikowi dostarcza ona Twojemu organizmowi sporą dawkę kwasów tłuszczowych omega-3, które wspierają koncentrację i pomagają utrzymać się w dobrym zdrowi. Ponadto ryby są bogate w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, zwłaszcza w witaminę D wspierającą odporność i mającą zbawienny wpływ na samopoczucie. To jednak dopiero początek długiej listy prozdrowotnych właściwości sałatek. Kolejnymi są roślinne dodatki. Fasola biała czy komosa to ogromne dawki zdrowego białka. Zielona pietruszka dostarczy twojemu organizmowi żelaza, marchewka zapewni B-karoten, a papryka witaminę C, a to tylko początek długiej witamin i mikroelementów dostarczanych w sałatkach.

Obecnie Salatino to 11 produktów, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby co pewien czas zamiast sałatki oryginalnej zrobić domową wariację na jej temat? Jeśli chcesz zdrowo odżywiać się i chętnie próbujesz nowości to sałatka w pracy będzie idealnym pomysłem. Zresztą spróbuj i sama się przekonaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *