Sposób na aranżacje pokoi dziecięcych

aranżacje pokoi dziecięcych

Świat maluszków jest światem niezwykle bogatym. Zachowania najmłodszych ludzi są niewątpliwie ekspresyjne, a przede wszystkim zaraźliwe. Ich kontrastowe emocje wypełniają całą przestrzeń, w której się znajdują. Maluchy niesamowicie chłoną atmosferę z otaczającej ich rzeczywistości. Kiedy w naszym domu pojawia się taki skarb warto pochylić się nad aranżacją pokoju dziecięcego. Świat, z jakim się zetknie w swoim pokoju będzie niewątpliwie kształtował jego wyobraźnię.

Dzieci są niewyobrażalnie szczere, ich reakcje i zachowania kształtują świat dorosłych. Z własnego doświadczenia wiemy, jaki wpływ na nasze samopoczucie ma otaczająca nas przestrzeń. Niezależnie od tego jak duże mamy mieszkanie pragniemy urządzić je tak, byśmy czuli się w nim doskonale. Możliwość odpoczynku, swoboda i funkcjonalność wyznaczają trendy aranżacyjne. Jaką przestrzeń chcemy zapewnić maluszkowi? Aranżacje pokoi dziecięcych są wyjątkowo ważnym aspektem w życiu naszych pociech.

Każdy zasługuje na swoją przestrzeń, która zapewni mu nie tylko poczucie bezpieczeństwa, lecz także twórcza kreatywność. Oczywiście w trakcie pierwszych miesięcy życia maluszków to rodzice wykorzystują funkcjonalność mebelków i zapełniają przestrzeń pokoiku dziecięcego według swoich upodobań. Jednak nie oznacza to wcale, że aranżacja pokoju dziecięcego nie może zakładać twórczych, barwnych inspiracji, którymi dziecko będzie się cieszyć w późniejszych etapach życia.

W mniejszych pokojach często wykorzystujemy jasne, pastelowe kolory. I słusznie. Ciemne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń. Lubujemy się w dobieraniu kolorów do płci dziecka, pudrowy róż dla dziewczynek, delikatny błękit dla chłopców. Paleta kolorów jest tak bogata, że warto wykorzystać ją w pokoju dziecięcym. Bawmy się kolorami. Dzieciństwo to przecież czas radości, ekspresji i kreatywności.

O czym należy pamiętać aranżując pokój dziecięcy? Przede wszystkim o ty, iż jest to miejsce, które warto zaprojektować z pomysłem. Nic nie sprawi tyle radości i przyjemności, jak przebywanie w pokoju kolorowym, miłym dla oka. Niezależnie od tego czy pokój zaaranżowany jest tematycznie czy w stylu nowoczesnym najważniejsze jest, by odpowiadał naszym upodobaniom.

Jeżeli nie macie pomysłów na urządzenie pokoju dla dziecka koniecznie odwiedźcie sklep Muppetshop!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *