Ubrania z koronkami, guzikami, cekinami – jak je prać?

ubrania z koronkami

Od dłuższego czasu panuje moda na odzież zdobioną kokardkami, guziczkami, koronkami czy cekinami. Choć ubrania z takimi dodatkami prezentują się wspaniale, to często pojawia się problem przy ich praniu. Niezależnie od tego czy pierzesz je w pralce czy ręcznie guziki odpadają a koronki się haczą. Dziś podpowiedzi jak można ograniczyć uszkodzenia ozdobnej odzieży.

Wstążki, guziczki i kokardki

Wstążki, kokardki i guziki, zwłaszcza te z masy perłowej, bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Aby temu zapobiec najlepszym rozwiązaniem jest odprucie tych ozdób na czas prania, a następnie przyszycie ich do suchej odzieży.

Cekiny, guziki, aplikacje

Bardzo problematyczne jest również pranie odzieży ozdobionej cekinami oraz wszelkiego rodzaju naszywkami. Ubrania z tego typu dodatkami nie powinny być prane w pralce. Przede wszystkim dlatego, że podczas prania naszyte aplikacje mogą doprowadzić do uszkodzenia odzieży znajdującej się w pralce. Dlatego też najlepiej taką odzież prać ręcznie, na lewej stronie. Warto też pamiętać o tym, by jej nie ugniatać, ponieważ może to odkształcić cekiny lub aplikacje. Pogniecione ozdoby będą wyglądały nieestetycznie a ubranie straci cały swój urok.

Ubrania z kolorowymi aplikacjami czy cekinami są modne i bardzo ładne, ale niestety trudne do utrzymania w czystości. Nie oznacza to jednak, że nie można ich prać i suszyć w taki sposób, by nadal prezentowały się doskonale. Wystarczy włożyć w to nieco wysiłku i ulubiona bluzka czy sukienka będzie przez długie miesiące wyglądała jak nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *