Urodziny w pubie – każdy płaci za siebie

Urodziny w pubie – każdy płaci za siebie

Obecnie imprezy urodzinowe odbywają się nie tylko w domach ale także w restauracjach czy pubach. Wybierając się na takie spotkanie towarzyskie warto wiedzieć, że nie wszystkie spotkanie odbywają się na koszt organizatora. Coraz częściej zabawa jest współfinansowana z własnych środków gości.

Urodziny w domu

Jeśli zostajesz zaproszona na imprezę urodzinową organizowaną w domu, wówczas nie musisz się obawiać, że do zabawy przyjdzie Ci dopłacić. Zazwyczaj jedzenie i napoje są w gestii gospodarza i to on odpowiada za menu dla gości. W ramach upominku możesz przynieść alkohol i wówczas gospodarz może, aczkolwiek nie musi, poczęstować wszystkich gości otrzymanym trunkiem.

Urodziny w restauracji

W niektórych rodzinach urodziny obchodzone są w restauracji. Zazwyczaj jest to elegancki obiad w miłej atmosferze a następnie podawane jest ciasto i kawa. Jeśli jesteś zaproszona na taki obiad lub kolację możesz być pewna, że za główne dania zapłaci organizator. Jeśli będziesz miała ochotę na dodatkowe napoje może się okazać, że konieczne będzie dopłacenie z własnej kieszeni.

Impreza w pubie lub w klubie

Jeśli impreza urodzinowa odbywa się w klubie lub pubie  w wielu wypadkach jest współfinansowana przez samych uczestników. Organizator najczęściej pokrywa bilety wstępu, jeśli takie są wymagane, oraz płaci za pierwszego drinka. Zazwyczaj goście za kolejne napoje i drinki muszą zapłacić już z własnej kieszeni.

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z zaproszenia na imprezę urodzinową delikatnie dowiedz się gdzie będzie organizowana oraz czy konieczna będzie dopłata z Twojej kieszeni. Jest to ważne, aby impreza była dla Ciebie dobrą zabawą a nie sytuacją niekomfortową ze względu na bark gotówki w portfelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *