Wady i zalety szycia na miarę

zalety szycia na miarę

Obecnie w sklepach znajdziemy niemal wszystko. Zwiewne sukienki, dopasowane garnitury, czy luźne spodnie. Niektórzy jednak wciąż pamiętają o tym, że szyjąc ubranie na miarę mamy nie tylko wyglądamy wyjątkowo, ale mamy także strój skrojony na miarę.

Zalety szycia na miarę

Plusów tego typu rozwiązania jest wiele. Pierwszym jest oczywiście to, ze ubranie jest szyte indywidualnie, dokładne pod nasz wymiar (jak sama nazwa wskazuje). Nie będziemy musieli się więc martwić, że coś tam nieco odstaje, lub jest na nas za długie. Doświadczona krawcowa nie tylko uszyje nam piękny strój, ale także doradzi kroje, w których będziemy wyglądać najlepiej. Kolejną zaletą jest to, że możemy tworzyć ubrania według własnego projektu. Wiele osób chce się wyróżnić w tłumie, mieć coś czego nie można znaleźć w żadnym sklepie. Szycie na miarę to umożliwia. Warto także podkreślić, że ubrania, które tworzymy u krawcowej odznaczają się dużo wyższą jakością. Zazwyczaj korzystają one ze sprawdzonych sklepów, w których materiały są bardzo solidne. Jednym z takich miejsc jest cntbee.com. Znajdziemy tam mnóstwo tkanin w różnych wzorach, kolorach i gramaturach, dzięki czemu z pewnością uda nam się znaleźć te wymarzone.

Minusy szycia na miarę

Cały proces szycia przebiega sprawnie, pod warunkiem że mamy sprawdzoną krawcową. Niestety współpraca z kimś kogo zupełnie nie znamy i nie słyszeliśmy o niej żadnych opinii może skończyć się fiaskiem. Kolejną wadą może być czas oczekiwania na efekt końcowy. W zależności od tego, co zamówiliśmy cały proces może potrwać nawet kilka tygodni. Szczególnie w przypadku szycia sukien ślubnych, przyszłe panny młode powinny uzbroić się w cierpliwość. Ostatnim i prawdopodobnie największym minusem szycia na miarę jest oczywiście cena. W zależności od projektu, kosztów materiałów i czasu oczekiwania może ona być różna, jednak z pewnością będzie przewyższać ceny sklepowe.

Jak widać wady i zalety szycia na miarę w pewnym sensie się równoważą. Wybierając dobrą krawcową możemy zyskać piękny i niepowtarzalny stój, który swoją jakością wyróżnia się spośród ubrań kupowanych w sieciach handlowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *