Z czego stworzone są implanty idealne?

implanty zębowe

Nieograniczone niemal możliwości współczesnej stomatologii i implantologii pozwalają na osiąganie prawdziwie spektakularnych efektów. Oto pacjenci z licznymi ubytkami zębowymi mogą znów cieszyć się pełnią życia i uśmiechać tak szeroko, jak to tylko możliwe. Zyskują na tym także w aspekcie zawodowym, nie tylko w prywatnym. Warto wiedzieć więc z czego zbudowane są wysokiej jakości implanty zębowe, tak chętnie i często dziś wykorzystywane.

Materiały implantom dedykowane

Aby można było mówić o stworzeniu implantu zębowego, doświadczeni stomatolodzy i specjaliści z dziedziny implantologii mogą wybierać spośród takich materiałów jak najczęściej stosowany i najtrwalszy tytan, stopy tytanu, stopy złota, stopy chromokobaltowe czy ceramika. Wysoka biokompatybilność wymienionych materiałów sprawia, że integracja kostna prowadząca do całkowitego zrośnięcia się kości z implantem, jest możliwa w 100%.

O implantach ceramicznych słów kilka

Wysokiej jakości implanty zębów to chociażby implanty ceramiczne, powstałe na bazie wiązki glinu, soli fosforanowych i wapniowych, bioaktywnego szkła, jak i szkła ceramicznego. Ich główną zaletą jest wysoka odporność na korozję oraz możliwość idealnego połączenia z tkankami. A wszystko dzięki ich porowatej strukturze. Najdoskonalszą formą tegoż rodzaju implantów pozostają te z wykorzystaniem ceramiki cyrkonowej, uznawanej za materiał z najwyższej półki. Ich efektowne zastosowanie jednak wymaga od implantologa posiadania specjalistycznej wiedzy i wieloletniego doświadczenia w specjalnych procedurach klinicznych.

Implanty polimerowe

Tego rodzaju wysokiej jakości implanty zębów tworzone są w oparciu o wykorzystanie materiału zwanego polimetakrylanem metylu (w skrócie: PMM). Materiał ten idealnie pasować będzie do odbudowy pojedynczych ubytków zębowych i świetnie sprawdzać się będzie w sytuacjach wymagających takich jednostkowych interwencji implantologicznych.

Tytan najbardziej trwały

Najbardziej trwałym, maksymalnie bezpiecznym i wysoce przyswajalnym przez organizm człowieka materiałem na wysokiej jakości implanty zębów pozostaje jednak tytan. Wykorzystywany powszechnie nie odznacza się żadnymi właściwościami niekorzystnymi, dlatego więc z całą pewnością warto postawić właśnie na ten wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *