Zabiegi HIFU – doskonały sposób na lifting twarzy i redukcję tkanki tłuszczowej bez skalpela

Zabiegi HIFU

Wiotka skóra, zmarszczki, brak jędrności oraz nadmiar tkanki tłuszczowej to tylko niektóre problemy, z jakimi zmagamy się w naszym codziennym życiu. Kiedy kosmetyki, makijaż czy stosowanie restrykcyjnej diety nie dają sobie rady, warto zdecydować się na jeden z zabiegów, jaki oferuje nam medycyna estetyczna.

To zabiegi HIFU, które dostępne są m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy oraz Częstochowie. Zabiegi HIFU to jedne z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które określane są m.in. jako bezinwazyjny lifting twarzy. Jednak to nie są tylko zabiegi kosmetyczne na twarz, lecz także inne części ciała. Wykorzystują wiązki fal dźwiękowych o dużym zasięgu.

Skuteczność metody i jej efekty

Fale działają w ten sposób, że na określonej głębokości tkanki dochodzi do regeneracji oraz zagęszczenia dotychczasowej struktury komórkowej, a do tego przebudowie ulegają włókna kolagenowe. Decydując się na ten zabieg, mamy pewność, że nasza skóra pozostanie nienaruszona, a to oznacza, że nie potrzebujemy żadnego czasu na rekonwalescencję. Oczywiście przez kilka godzin po zabiegu mogą pojawiać się zaczerwienienia na skórze, ale same ustępują. Do uzyskania zadowalających efektów wystarczy już jeden zabieg. Do najważniejszych rezultatów należą:

 • zagęszczenie oraz ujędrnienie skóry;
 • wyostrzenie konturu, a także owalu twarzy;
 • nadanie skórze elastyczności;
 • zmniejszenie wiotkości;
 • zmniejszenie porów;
 • redukcja zmarszczek.

Zabiegi HIFU nie tylko stymulują produkcję włókien kolagenowych oraz elastyny, ale również oddziałują na warstwę włóknisto-mięśniową, co powoduje jej obkurczenie. Do tego metoda ta pozwala na opóźnienie procesu starzenia skóry oraz spłycenia bruzdy nosowo-wargowej. Ponadto dzięki niej można wymodelować linię żuchwy, a jest to możliwe poprzez zmniejszenie opadających policzków. Inne wskazania do zabiegu to rozszerzone pory skórne, blizny oraz rozstępy.

Najlepszy i najskuteczniejszy zabieg HIFU – jak przebiega?

HIFU to fala akustyczna, która ma wysoką częstotliwość i to powoduje ruch komórek w tkankach. Ma ograniczony zasięg, ale też może kumulować energię na różnych głębokościach tkanki. Tutaj używa się trzech głębokości fali:

 • 1.5 mm,
 • 3.0 mm,
 • 4.5 mm.

W tym przypadku dochodzi do skoncentrowania wiązki ultradźwięków, co powoduje ruch oraz tarcie komórek, a poprzez to generowane jest ciepło. Efektem są zmiany w głębszych warstwach skóry. Taki proces pozwala na intensywną regenerację i odbudowę skóry. Dzięki temu zachodzą następujące zjawiska:

 • termiczne – w tym przypadku tkanka absorbuje tkankę ultradźwiękową, a powstający miejscowy efekt cieplny powoduje koagulację tkanki;
 • mechaniczne – wewnątrz komórki dochodzi do wytwarzania pęcherzyków gazu, następnie wzrasta ciśnienie w jej wnętrzu, a w wyniku tego struktura komórki ulega zniszczeniu.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, to są to zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego i botoksu, które zostały wykonane przynajmniej dwa tygodnie przed zabiegami HIFU, ale także choroby serca, dermatozy, zaburzenia krążenia krwi, choroby skóry, otwarte rany, skłonność do powstawania keloidów. Poza tym zabiegu nie można przeprowadzać u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób, które zażywają leki przeciwzapalne, mają wszczepiony rozrusznik serca albo inne metalowe implanty. Nie można go również przeprowadzać u chorych na padaczkę, przewlekłe choroby neurologiczne oraz z niewyrównaną cukrzycą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *