Depilacja laserowa twarzy – odzyskaj kobiecy wygląd

Depilacja laserowa twarzy – odzyskaj kobiecy wygląd

Zarost na twarzy to cecha charakterystyczna męskiego wyglądu. Zdarza się jednak, że na kobiecej twarzy pojawia się wąsik. Jak się go pozbyć? Jednym ze sposobów jest regularne wyrywanie włosków za pomocą pęsety lub wosku, ale są to czynności żmudne i nieprzyjemne. Lepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa twarzy, dzięki której można zapomnieć o krępującym problemie na wiele lat.

 

Depilacja laserowa twarzy – bezpieczeństwo

Depilacja laserowa twarzy wykonana przez doświadczonego specjalistę, przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, jest zabiegiem mało inwazyjnym i praktycznie bezbolesnym. Takie lasery, jak Vectus, Motus czy Thunder posiadają certyfikaty FDA, które stanowią gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Urządzenia te wyposażone są również w systemy chłodzące, dzięki czemu zapewniają komfort pacjentowi i minimalizują ryzyko poparzeń.

W kontekście bezpieczeństwa bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń po zabiegu depilacji laserowej twarzy. Jest to część ciała najbardziej eksponowana na promienie słoneczne, nie można więc zapominać o stosowaniu kremu z wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF50, szczególnie wiosną i latem. Przez pewien czas nie można też opalać się na solarium. Wszystko to mogłoby spowodować podrażnienia skóry, a nawet przebarwienia.

Należy pamiętać też o tym, że laserowe usuwanie wąsika nie jest zabiegiem dla każdego. Istnieje szereg przeciwwskazań do epilacji:

  • Ciężkie choroby, takie jak nowotwory,
  • Świeżo opalona skóra twarzy,
  • Zażywanie niektórych leków (m.in. leki światłouczulające i zmniejszające krzepnięcie krwi, retinoidy, antybiotyki, sterydy, hormony),
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Łuszczyca,
  •  Bielactwo,
  • Skłonności do przebarwień,
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • Aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze na twarzy.

Na czym polega usuwanie owłosienia z twarzy laserem?

Specjalista najpierw ustawia parametry urządzenia, dopasowując je do grubości i gęstości włosów na danym obszarze. Chociaż usuwanie owłosienia z twarzy jest praktycznie bezbolesne, można poprosić o zastosowanie kremu znieczulającego. Depilacja laserowa polega na wielokrotnym przyłożeniu głowicy urządzenia do owłosionej skóry twarzy. Światło lasera przenika do mieszka włosowego, gdzie pochłaniane jest przez barwnik włosa, czyli melaninę. Następuje tzw. fototermoliza – termiczna destrukcja włosa wraz z cebulką. Co ważne, zabieg jest tak precyzyjny, że sąsiadujące tkanki nie zostają uszkodzone.

Czy laserowe usuwanie wąsika u kobiet jest skuteczne?

Skuteczność epilacji laserowej zależy głównie od tego, czy wykonana została odpowiednia liczba zabiegów we właściwych odstępach czasowych. Zabiegi depilacji laserowej twarzy powinny być wykonywane co około 4 tygodnie – tyle czasu potrzebują włosy rosnące na twarzy, aby wejść w fazę wzrostu (anagenu). Laser oddziałuje bowiem tylko na owłosienie znajdujące się w tym stadium. Podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie około 30% owłosienia z twarzy. Dlatego podczas konsultacji wstępnej specjalista musi ustalić liczbę oraz częstotliwość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia oczekiwanych efektów.

Przyczyną wąsika u kobiet najczęściej są zaburzenia hormonalne związane z nadprodukcją hormonów męskich (androgenów). Dlatego depilacja laserowa twarzy powinna iść w parze z odpowiednim leczeniem endokrynologicznym, wówczas będzie najbardziej skuteczna. Trzeba liczyć się też z tym, że po kilku latach niesforny wąsik może powrócić. W takiej sytuacji należy ponownie wykonać epilację, aby cieszyć się gładką skórą przez kolejne lata.

Jeżeli masz problem z owłosieniem na twarzy, nie zwlekaj – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem w zakresie depilacji laserowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *