Parapety drewniane czyli przysłowiowa kropka nad ,,i”

Parapety drewniane czyli przysłowiowa kropka nad ,,i”

Są takie rzeczy, przedmioty wokół nas, które do tego stopnia zrosły się z krajobrazem, że ich na co dzień nie zauważamy. Na przykład parapety drewniane mogłyby stanowić taki wzór. Oczywiście dla nas, którzy mieszkamy w ich otoczeniu, będą integralną częścią większej całości. Jednak dla kogoś, kto zamontował sobie białe, ale plastikowe parapety, widok ten będzie zaskakujący. W sumie może to się wydawać nazbyt prozaiczne, jak codzienna kawa, czy droga do pracy. Niemniej właśnie takie drobiazgi często decydują o naszym zadowoleniu.

Parapety drewniane, czyli efektowny dodatek

Bo przecież mechanizm jest bardzo podobny. Nie jest tak, że codziennie zdarzają się nam wielkie wydarzenia, ogromne zakupy, jak np. mieszkania, czy samochodu lub wycieczki do ciepłych krajów. Te sprawy wydarzają się raz na jakiś czas. Parapety drewniane również, bo przecież nie decydujemy się na nie co drugi dzień. A jednak z całą stanowczością można stwierdzić, że mają one charakter dodatku, owszem – niezbędnego – ale takiego, które nadaje charakter pomieszczeniom, w którym będą montowane. Może nawet, jeżeli jest to gruntowny remont mieszkania, nie od razu są brane pod uwagę. Szczególnie wtedy, kiedy nie wymieniamy okien, mogą nam umknąć. Ale zawsze jest taki moment, że przychodzi i na nie czas. Właśnie wtedy, kiedy niby wszystko jest już gotowe.

Parapety drewniane – odpowiedni charakter

I tak chyba należałoby na nie patrzeć. Jako na coś, co można by śmiało nazwać przysłowiową kropką nad ,,i”, wisienką na torcie. I chyba fakt, że wybór padłby na parapety drewniane, pozwala o tym wyborze właśnie w ten sposób myśleć. Bo, pomijając wszystkie tradycyjne argumenty, których się używa przy ich okazji, drewno właśnie idealnie potrafi nadać wnętrzu odpowiedniego charakteru. Różnie się mówi – skąd on się bierze. Ten charakter i atmosfera, która jest jego wynikiem. Może stoi za tym naturalny wygląd, może fakt, że ma to coś, czego nie ma sztuczny materiał, a może po prostu stoi za tym pewna tradycja i przywiązanie do takich rozwiązań. Faktem jest, że jako element wykończeniowy sprawdza się idealnie.

Jednorazowe przeżycie

Ktoś oczywiście zwróci uwagę na to, że jednak nie sposób tych rozwiązań porównywać do zwykłych, codziennych radości, które biorą się z nieco innego stanu rzeczy. Owszem, ale tylko dlatego, że parapet jest jednorazowym przeżyciem, dodatkiem i po jakimś czasie wtapia się w całość, staje się integralną częścią każdego pomieszczenia. Ale czy nie jest tak również tymi mniejszymi rzeczami. Jak wspomniana już we wstępie oryginalna solniczka do kuchni? Oczywiście, że tak. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *