Rośliny domowe, które pomogą oczyścić powietrze

Rośliny domowe, które pomogą oczyścić powietrze

W dzisiejszych czasach, kiedy smog dokucza nam coraz bardziej, powinniśmy szukać naturalnych i sprawdzonych metod, które oczyszczą domowe powietrze. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą rośliny domowe. Wielu z nas traktuję kwiaty doniczkowe wyłącznie jako ozdobę i nie zdajemy sobie sprawy z ich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie. Oprócz stosowania filtrów to właśnie posiadanie kwiatów ma bardzo pozytywny wpływ na nasz stan. Jedną z popularniejszych takich roślin jest Sansewieria, ze względu na wytrzymałość, gdyż nie straszne jej długie dni bez podlewania.

Rośliny oczyszczające – rodzaje

  1. Sansewieria, czyli roślina posiadająca około pięćdziesięciu gatunków z czego tylko pięć to rośliny doniczkowe. Są nimi Sansewieria cylindryczna, okazała, gwinejska, smukła oraz długokwiatowa. Wysokość kwitu jest zależna od jej gatunku, ale zazwyczaj nie przekraczają jednego metra. Liście sansewierii są sztywne, ostro zakończone oraz mające lekko ciemnozieloną barwę. Znana jest również pod nazwami takimi jak: „wężownica” i „język teściowej”, ponieważ jej liście są spiczaste i wężowate. Jest doskonałą rośliną dla zapominalskich dlatego nazywamy go również „żelazną damą”.
  2. Skrzydłokwiat w porównaniu do Sansewierii cechuję się mniejszą odpornością. Roślina ta posiada lancetowate liście, długości około 30 cm mającą ciemnozieloną barwę. Mając ją u siebie w domu, musimy się upewnić by znajdowała się ona w odpowiednim miejscu. Powinna być to przestrzeń pół cienista, z dużą wilgotnością powietrza, a podłoże powinno być wilgotne cały czas. Skrzydłokwiat ma delikatne białe kwiaty, które są dekoracyjną ozdobą naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *