Surfinie na balkonie – jak dbać i pielęgnować?

Surfinie na balkonie - jak dbać i pielęgnować?

Surfinie to kwiaty, które nie tylko się pięknie prezentują, ale także bujnie kwitną. Nic w tym dziwnego zatem, że jest ona jedną z najczęściej wybieranych roślin na balkon, taras, czy także do ogrodu. W tym artykule dowiesz się, jak dbać i pielęgnować te urokliwe kwiaty.

Surfinie idealne na balkon

Nie bez przyczyny ten kwiat jest potocznie nazywany jako „królowa balkonu”, gdyż pomimo sporej dostępności innych, równie ozdobnych kwiatów, to ten jest najczęściej wybierany w Polsce. Surfinia to roślina jednoroczna, która wybierana jest głównie przez piękne kwiaty rosnące w bujnych kwiatostanach. W dodatku, nawet dość rzadko obsadzona, prezentuje się wyśmienicie na naszych balkonach. Co więcej, istnieje wiele różnych odmian i kolorów, przez co każdy może dobrać sobie tą roślinę pod własny balkon. Tworzy ona na balkonie dekoracyjne kaskady, a jej pędy osiągają długość nawet do 2 metrów.

Kolejną zaletą sufini jest jej długi okres kwitnienia, który ma czas od maja do listopada. W sytuacji kiedy dysponujemy słonecznym balkonem południowym, możemy mieć pewność że poczują się tam idealnie ponieważ uwielbiają słońce. Oprócz słońca surfinie potrzebują także podłoża o lekko kwaśnym podłożu. Z chwilą kiedy zapewnimy tej roślinie takie warunki, odwdzięczy się ona kolorowymi kaskadami na balkonie.

Jak dbać?

Kiedy zdecydujemy się na surfinie na balkon, wskazane jest aby zapoznać się wymaganiami pielęgnacyjnymi tych kwiatów. Surfinie należy podlewać raz dziennie, a w sytuacji dokuczających upałów dwa razy dziennie. Podczas podlewania starajmy się, by woda trafiała wprost do podłoża, a nadmiar wody usunąć poprzez otwory w donicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *