Jak przetrwać deszczowy urlop z dzieckiem?

deszczowy urlop z dzieckiem

Deszcz każdemu nie raz zepsuł plany i zmusił do rezygnacji z aktywności, zwłaszcza w czasie wakacji. Jak przygotować się na niepogodę i atrakcyjnie spędzić deszczowy urlop z dzieckiem?

Wakacje to czas, który chcemy wykorzystać jak najefektywniej, włączając w plan dnia wiele atrakcji w  plenerze. Niestety, pogoda potrafi płatać figle i zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie. I choć czasem wymarzony obraz idealnych wakacji  odbiega od rzeczywistości, dzięki wcześniejszemu przygotowaniu, może być równie wspaniały. Poznaj sposoby na rodzinne spędzenie wolnego czasu, gdy pogoda nie dopisze.

Wiwat planszówki!

Lubią je dzieci i dorośli, bo jednym i drugim gwarantują dużo emocji i zaciętej rywalizacji! Gra  w planszówkito popularna forma rodzinnej aktywności w wolnym czasie, o każdej porze roku. Sprawdzi się doskonale na familijnych wakacjach, gdy pogoda zaskoczy strugami deszczu. Grze towarzyszy mnóstwo śmiechu i… adrenaliny, bo każdy chce być zwycięzcą!.  Dzięki mieszance emocji, uczestnicy zabawy zapomną o mało zachęcającej aurze za oknem. Podczas dnia gier, warto pamiętać o smakołykach. Nic tak nie poprawia humoru, jak słodka przekąska, np. wafle Familijne -idealna propozycja do chrupania dla całej rodziny.

Seans filmowy

Jak skupić uwagę dziecka na dłuższą chwilę i poczuć urlopowy relaks nawet w niepogodę?  Zorganizuj wieczór z seansem filmowym! Najmłodszych przekona ulubiona bajka, a tych nieco starszych, film akcji lub serial. Śledźcie poczynania bohaterów z wygodnego fotela, sofy i pamiętajcie, by zaopatrzyć się w niezbędnik każdego kinomaniaka! Popcorn i słodka przekąska do chrupania są obowiązkowe. Wafelki Familijne są pyszne i idealne do wspólnego dzielenia chwili. Każda paczka słodkiego ratunku na niepogodę od Jutrzenki to aż 180 g wafelków. Kiedy więc deszcz pokrzyżuje wasze plany, wybierz film, usiądź wygodnie w miękkim fotelu  i chrup z rodziną Familijne.

Wspólne gotowanie

Przygotowanie posiłku może być frajdą, jeśli zrobicie to wspólnie. Dzieci uwielbiają zabawy w dom, modelowanie z plasteliny, a w kuchni – możesz połączyć to i to. Przygotuj łatwy przepis, w trakcie realizacji którego, to dziecko będzie mogło odgrywać główną rolę. Prosta w przygotowaniu jest pizza. Lepienie ciasta i układanie składników będzie dla twojej pociechy źródłem satysfakcji i uśmiechu. Wspólne gotowanie to ciekawa alternatywa, gdy za oknem panuje deszczowa aura. Czas spędzony w kuchni dostarczy mnóstwo emocji i pozwoli delektować się smakiem samodzielnie przygotowanego dania. Twoje dziecko poczuje się wyjątkowo! Pamiętaj! W kuchni najważniejsze jest bezpieczeństwo – trzymaj na odległość ostre przybory kuchenne, gorące naczynia i sprzęt kuchenny!

Wieczór opowieści

Przygotowując harmonogram na deszczową pogodę, poza atrakcjami dostarczającymi rozrywki, warto uwzględnić także te o charakterze edukacyjnym. Najprostsze będzie czytanie książek lub wieczór z legendami. Dzieci chętnie słuchają opowieści, które przekazują im rodzice, poznają losy bohaterów i następnie omawiają z nimi poznaną historię. Czytanie rozwija dziecko, dlatego ważne jest, aby przy wyborze lektury kierować się wiekiem malucha. W przerwie pomiędzy kolejnymi stronami słuchanie umili słodkie małe co nieco.

Tekst powstał przy współpracy z firmą Colian Sp. z o.o

Gdańsk z dala od zgiełku miasta – spędź wakacje na plaży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *