Co zrobić, gdy pieką oczy?

Co zrobić, gdy pieką oczy

Zdarza się, że Twoje oczy pieką albo łzawią? Czasami czujesz jakby pod powiekami był piasek? W takim razie bardzo możliwe, ze cierpisz z powodu zespołu suchego oka. Dolegliwość ta bywa bardzo uciążliwa i męcząca. Dziś podpowiadamy co zrobić, gdy pieką oczy.

Zespół suchego oka – co to takiego?

Nasze oczy pokryte są tzw. filmem łzowym. Jest to delikatna powłoka jaką na oczach tworzą łzy. Dzięki niej oczy są wilgotne i mogą dobrze spełniać swoją funkcję. Jeśli oko produkuje zbyt małą ilość łez lub ich skład jest nieodpowiedni, wówczas nie spełniają one swojej funkcji związanej z nawilżaniem narządu wzroku. Przesuszeniu oczu towarzyszą wspomniane już wcześniej objawy takie jak pieczenie czy zaczerwienienie.

Jak radzić sobie z zespołem suchego oka?

Rozwiązaniem jakie przychodzi większości z nas na myśl jest skorzystanie z nawilżających kropli do oczu. Kiedy oczy pieką udajemy się do apteki po jeden ze środków reklamowanych w mediach. Powinnaś jednak wiedzieć, że to rozwiązanie nie jest najlepsze. Wprawdzie głównym sposobem na zażegnanie dolegliwości związanych z zespołem suchego oka jest jego nawilżenie, jednak trzeba do tego celu wykorzystać odpowiednie środki. Reklamowane specyfiki mogą się sprawdzić w wielu przypadkach, ale mogą też nie zadziałać a nawet stan oczu pogorszyć. Poszczególne preparaty różnią się swoim składem i nie każdy będzie odpowiedni dla Twoich oczu. Dlatego zanim sięgniesz po reklamowane krople, najpierw odwiedź okulistę. Lekarz przepisze Ci leki, dzięki którym w bezpieczny sposób pozbędziesz się wszystkich nieprzyjemnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *