Cellulit kontra ultradźwięki – skuteczny sposób na pomarańczową skórkę!

cellulit

Cellulit w zdecydowanej większości przypadków jest zmorą kobiet. Ze względów anatomicznych u mężczyzn ten problem się nie pojawia, a jeśli już to bardzo rzadko. Tłuszcz w ciele mężczyzny i kobiety układa się w inny sposób – u mężczyzny nie tworzy efektu tak zwanej ,,pomarańczowej skórki”.

Ponadto, kobieta ma w organizmie procentowo większą zawartość tłuszczu niż płeć przeciwna, ale nawet u Pań bez nadwagi pojawia się ta nieestetyczna przypadłość, co staje się niejednokrotnie przyczyną wielu kompleksów. Jednak wizja naszych nie idealnych nóg odwodzi nas od tego pomysłu. Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się cellulitu są ćwiczenia, ale proces ten wymaga sporej ilości czasu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do kliniki i zdecydowanie na jeden z dostępnych zabiegów. Spośród nich jeden szczególnie wysuwa się na prowadzenie – zabieg falą akustyczną.

Czym jest zabieg ultradźwiękami?

To bezinwazyjny zabieg, stosowany w okolicach ramion, brzucha, ud i pośladków, polegający na wprowadzeniu fali akustycznej poprzez skórę do tkanek. Drgania o wysokiej częstotliwości powodują rozpad kolagenu budującego tkankę łączną, dzięki czemu włókna uelastyczniają się, a podskórne komórki tłuszczu zostają zmniejszone. Dodatkowo, zabieg pobudza krążenie krwi i limfy oraz produkcję kolagenu, przez co skóra staje się gęstsza i bardziej napięta, dając efekt wyszczuplający. Z myślą o pacjentach zabieg jest wciąż udoskonalany. Powstają coraz bardziej specjalistyczne sprzęty, cechujące się skuteczniejszym działaniem. Jednym z nich jest amerykańskie urządzenie Intelect RPW – nowoczesne urządzenie posiadające dwie głowice, wytwarzające rozproszone fale, docierające do głębokich warstw tkanek.

Przebieg zabiegu ultradźwiękami

Aby terapia przebiegła w sposób jak najbardziej pomyślny, należy w pierwszej kolejności skonsultować się ze specjalistą, który dobierze odpowiedni plan i harmonogram leczenia. Idąc na zabieg, możemy spodziewać się jego następującego przebiegu: na skórę jest nakładany specjalny żel, który pomaga przewodzić fale oraz daje poślizg, ułatwiający ruchy głowicy. Wykorzystując drugą głowicę, następuje drenaż limfatyczny, celem pozbycia się rozbitego tłuszczu oraz toksyn. Połączenie obu głowic sprawia, że istnieje możliwość usunięcia cellulitu I, II i III stopnia – informuje nas Sebastian Szybiński z kliniki Melitus w Warszawie. W zależności od obszaru zabiegu, trwa on od 30 do 60 minut.

Efekt zabiegu

Najlepsze efekty osiąga się, przeprowadzając serię od 5 do 10 zabiegów, powtarzanych raz lub dwa razy w tygodniu. Poprawę napięcia skóry oraz widoczną redukcję cellulitu można zaobserwować już po pierwszej terapii dźwiękami akustycznymi. Ta forma walki z cellulitem jest wyjątkowo bezpieczna.

Więcej na temat zabiegu dowiesz się tutaj: http://klinikamelitus.pl/kosmetyka/intelect-rpw/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *