Czapka dla malucha – jakiej włóczki użyć

Czapka dla malucha – jakiej włóczki użyć

Sezon zimowy za pasem i konieczne jest wyposażenie swojej pociechy w szalik i czapkę. Można je kupić w sklepie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z własnych umiejętności i zrobić czapkę na drutach. Zanim jednak zabierzesz się do dziergania pamiętaj, że  nie każda włóczka nadaje się na wyroby dla maluchów. Zobacz, o czym pamiętać kupując włóczkę na czapkę.

Żeby było ciepło

Zimowa włóczka powinna być ciepłe. Niezależnie od tego, czy czapka ma być dla dziecka czy dla dorosłego musi chronić przed chłodem. Aby tak było, włóczka powinna zawierać wełnę. Może to być wełna owcza, z merynosa czy alpaki. Każda z nich sprawia, że gotowy wyrób będzie ciepły.

Wełna, ale…

Zanim jednak kupisz naturalną wełnę, aby Twojemu maluszkowi było ciepło, musisz wiedzieć, że to włókno ma też swoje wady. Przede wszystkim 100% wełna owcza może gryźć. Wełna z alpaki czy merynosa jest bardziej miękka, stad też to właśnie na nie warto postawić. Włókna zwierzęce mogą także uczulać o czym warto pamiętać. Nie oznacza to, że od razu masz rezygnować z włóczek z wełną, ale podchodź do nich ostrożnie.

Włóczki z wełną

Ponieważ naturalna wełna może gryźć i być nieprzyjemna dla malucha możesz wybrać włóczki mieszane. Połączenie wełny z włóknem sztucznym np. akrylem to doskonały pomysł na dzierganie wyrobów dziecięcych. Wełna sprawia, że czapka jest ciepła a włókno syntetyczne nadaje jej miękkości.

Własnoręcznie zrobiona czapka to wspaniały dodatek do odzieży. Jednak wyrób dla dziecka jest specjalnie wymagający. Trzeba pamiętać, że czapka nie tylko ma być ładna ale także ciepła i przyjemna w dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *