Dlaczego warto inwestować w fundusze kapitałowe

Dlaczego warto inwestować w fundusze kapitałowe

Obecnie inwestycje przybierają różne formy. Nieruchomości, akcje, obligacje, bony, a nawet ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Zyskują one na popularności, ponieważ mogą przynieść duży zwrot zysków.

Czym właściwie są fundusze kapitałowe?

Jest to swego rodzaju hybryda ubezpieczenia i funduszy inwestycyjnych. Zabezpiecza ona bliskich w wypadku naszej śmierci lub choroby, a jednocześnie inwestuje w fundusze. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób nie bojących się długofalowych inwestycji oraz tych, którzy wolą powierzyć swoje finanse w ręce profesjonalistów. Grupę doświadczonych ekspertów w tym zakresie znajdziemy na viennalife.pl.

Rodzaje UFK

Rozróżniamy dwa główne rodzaje ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. Pierwsze odnoszą się do pojedynczych funduszy inwestycyjnych, drugie opierają się na kilku. Oczywiście, gdy zdecydujemy się na UFK mamy możliwość wyboru miejsca, gdzie zostaną skierowane nasze pieniądze. Mogą być to między innymi fundusze pieniężne, lub bardziej ryzykowne – akcji.

Wiele zalet

Fundusze kapitałowe są wybierane coraz częściej, ponieważ oferują mnóstwo istotnych korzyści. Należy do nich między innymi dość duży wybór pomiędzy różnego rodzaju funduszami. Co więcej mamy także niemal ciągły dostęp do swoich środków. Eksperci podkreślają także wysokie bezpieczeństwo UFK oraz dużej stabilności wzrostu w przypadku niektórych środków inwestycyjnych. Kolejną istotną cechą jest także możliwość przenoszenia składek między różne fundusze, przy okazji nie martwiąc się o podatek „Belki”. Należy także wspomnieć o przepisach spadkowych. Są one dość jasne i zabezpieczają interesy osoby, która ubiega się o spadek.

Ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy działa na bardzo prostych zasadach. Przy jego zakładaniu musimy wskazać osoby, które zyskają dostęp do środków. To właśnie one w razie naszej śmierci otrzymają zwrot z inwestowanych pieniędzy. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie, ponieważ środki rosną w sposób stabilny i systematyczny. Wybierając bezpieczne możliwości inwestycyjne mamy pewność, że nasz wkład zostanie pomnożony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *