Jak być szczęśliwym w miłości?

Jak być szczęśliwym w miłości?

Kto z nas nie marzy o szczęśliwym i harmonijnym związku? Każda relacja przechodzi przemiany, nigdy nie jest ona taka sama, jak na początku. Te zmiany powodują mniejsze lub większe napięcia, z których nie wszystkie pary wychodzą zwycięsko. Jak zatem zadbać o pozytywne relacje i odnaleźć szczęście w miłości? O tym powiemy w poniższym artykule.

Problemów w życiu uczuciowym nie da się uniknąć, ale można je w znacznym stopniu zminimalizować. Wymaga to pracy i zaangażowania obu stron. Pary, które uczą się konstruktywnie rozwiązywać problemy i nieporozumienia, obniżają ryzyko zniszczenia i co za tym idzie, zakończenia relacji. Więcej o miłości i szczęściu w związku przeczytasz na normalna.pl, gdzie znajdziesz wskazówki, które nauczą cię pokonywać trudności w partnerstwie. Zatem, jak zadbać o szczęście? Oto kilka zasad, które pomogą ci w utrzymaniu zdrowej i harmonijnej relacji.

1. Rozlicz się z przeszłością

Nikt nigdy nie stworzy szczęśliwej relacji, w której obecne są różnego rodzaju obawy oraz wiele złych doświadczeń, z którymi nie do końca się uporał. Jeżeli cieniem na uczuciu wciąż rzucają się bolesne przeżycia np. z poprzedniego związku, wówczas nie powinno się angażować w kolejną relację. To samo dotyczy partnera. Nie należy wiązać się z osobą, która nie uwolniła się od przeszłości, ponieważ nie da się budować szczęścia z kimś, kto nie wierzy w powodzenie nowego uczucia. Najpierw trzeba zamknąć pewien rozdział w swoim życiu, pogodzić się z tym, co było i przegonić demony przeszłości. Wówczas można na nowo odczuwać radość i pragnienie nowych wyzwań.

2. Nie zapominaj o szacunku

Nie ma miłości bez szacunku. Jedno bez drugiego nie istnieje. To tak, jakbyś chciał tańczyć tango solo. Nie da się, prawda? Jeśli nie traktujesz drugiej osoby poważnie, tylko jako przelotną znajomość, przygodę czy co gorsza, jak przedmiot, który można zdobyć tanimi trikami, to na tej podstawie nie zbudujesz niczego wartościowego. W każdym związku liczy się to, aby pokazać, ile dana osoba dla ciebie znaczy, że jest dla ciebie ważna i zajmuje główne miejsce w sercu. Miłość i szacunek to transakcja wiązana.

3. Stwórz świadomy związek

Jeśli twój związek ma być szczęśliwy, to musi być prawdziwy. Miłość to głębokie uczucie, w którym nie ma miejsca na wykalkulowane emocje i życie w świecie pozorów. W każdej relacji bardzo ważne jest, aby stale się poznawać i nie obrażać na siebie, jeśli masz odmienny stosunek do pewnych spraw. Związek opiera się na sztuce kompromisu i szukania wspólnie dogodnego rozwiązania, na którym skorzystają obie strony. Nigdy nie wolno ukrywać swoich uczuć, tylko zawsze stawiać kawę na ławę. Szczęśliwy związek musi być szczery, w którym obie strony słuchają siebie nawzajem. W świadomej relacji ludzie biorą odpowiedzialność za swoje emocje oraz uczucia.

4. Rozmawiaj o przyszłości

Unikaj przy tym schematów. Niech w twoim związku nie będzie żadnego „musimy” czy „powinniśmy”. Niczego ani nie musicie, ani nie powinniście, tylko możecie, chcecie bądź pragniecie. Realizacja wspólnych marzeń to najlepsze i najtrwalsze podłoże dla każdej miłości.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *