Jak nie dać się naciągnąć przy braniu pożyczki?

pożyczka

Dobra pożyczka powinna być szybka, wygodna, bezpieczna, a także tania. O czym warto pamiętać podczas jej poszukiwań?

Pożyczki możemy obecnie otrzymać zarówno w bankach, jak również w pozabankowych firmach pożyczkowych, na przykład takich jak kokos.pl. Do dyspozycji mamy pełną gamę ofert, dlatego wybranie tej odpowiedniej może być nie lada problemem dla kogoś, kto nie posiada rozeznania na rynku pożyczkowym.

Zanim jednak złożymy wniosek o pożyczkę, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy jej pożyczkodawca jest godny zaufania, a także czy sama oferta jest warta uwagi. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Porównaj oferty

Skuszony reklamą, chcesz wziąć konkretną pożyczkę? Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z oferty, sprawdź inne propozycje banków i firm pożyczkowych. Często zdarza się, że można bez trudu wyszukać bardziej atrakcyjne oferty.

W poszukiwaniach można wykorzystać także internetowe rankingi i porównywarki pożyczek, które w jednym miejscu gromadzą informacje o ofertach różnych pożyczek gotówkowych.

Zawsze sprawdź wszystkie koszty pożyczkowe

Wśród kosztów pożyczkowych znajdują się nie tylko odsetki wynikające z oprocentowania, ale również inne opłaty, w tym prowizja, opłaty przygotowawcze czy ubezpieczenie. Zatem przy porównywaniu ofert warto wziąć pod uwagę wszystkie te koszty.

Na szczęście, wiele banków i pozabankowych firm pożyczkowych, na przykład kokos.pl, udostępniają klientom specjalne kalkulatory pożyczkowe, dzięki którym można szybko podliczyć koszt pożyczki.

Sprawdź wiarygodność pożyczkodawcy

Aby mieć pewność, że dana oferta jest najlepsza, nie zapominajmy także o sprawdzeniu pożyczkodawcy. Aktualnie to bardzo proste, ponieważ można zrobić to całkowicie on-line.

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej nazwy firmy pożyczkowej czy banku można przekonać się, co sądzą o nich ich klienci. Jeśli przeważają opinie pozytywne, konkretna pożyczka jest rzeczywiście dobrym wyborem. Gdy jednak nie potrafimy znaleźć żadnych informacji lub dominują wśród nich negatywne opinie, lepiej zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *