Jak ubrać się na jazdę na snowboardzie?

strój na snowboard

Jazda na snowboardzie wymaga wysokich umiejętności, wysokiej jakości sprzętu i odpowiedniego ubioru. Kompletny strój na snowboard powinien zawierać ciepłą kurtkę, nieprzemakalne spodnie, bieliznę termoaktywną, rękawice i kask. Dla zaawansowanych snowboardzistów polecamy również inwestycję w szorty ochronne, ochraniacze i pady antypoślizgowe. Jak w odpowiedni sposób ubrać się do uprawiania tego ekstremalnego sportu? Zapraszamy do lektury.

Charakterystyka odpowiedniego stroju na snowboard

Odpowiednio dobrany strój na snowboard powinien tak jak w przypadku odzieży narciarskiej, spełniać kilka istotnych funkcji. Pierwszą z nich jest zapewnienie ciepła. Biorąc pod uwagę, uprawianie sportu na zimnie, musimy pamiętać, że ciało rozgrzewa się podczas aktywności. Kluczowym elementem stroju snowboardowego jest zapewnienie cyrkulacji powietrza i odprowadzanie wilgoci. Odzież powinna być również wodoodporna. Kompletując wszystkie elementy należy pamiętać o spodniach i kurtce oraz elementach ochronnych takich jak rękawiczki, kask i ochraniacze.

Spodnie snowboardowe

Spodnie to kluczowy element stroju snowboardzisty. Ze względu na zdarzające się często upadki, narażone są na kontakt ze śniegiem i wilgocią. Najważniejszą cechą, na którą należy zwrócić uwagę jest ich materiał, który powinien być nieprzemakalny. Najlepsze właściwości posiadają produkty uszyte z tkaniny technicznej GORE-TEX.

Równie ważny, jak nieprzemakalność, jest odpowiedni system wentylacji i dodatkowa warstwa ocieplająca. Pierwszy element powinien zapewniać odprowadzanie wilgoci, natomiast dodatkowa warstwa grzewcza, zabezpieczy nogi przed wychłodzeniem. Podczas zakupów spodni snowboardowych zwróć również uwagę na ilość kieszeni, regulację i możliwość odpinania szelek, oraz możliwość przypięcia produktu do kurtki.

Kurtka snowboardowa

W przypadku kurtki na snowboard sytuacja wygląda podobnie. Nieprzemakalna tkanina powinna charakteryzować się odpowiednią regulacją powietrza i wyprowadzać na zewnątrz wilgoć. Przed zakupem warto dokładnie zapytać sprzedawcy, o rodzaj materiału i jego właściwości. W kontekście kurtek snowboardowych i narciarskich bardzo ważnym elementem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Zbyt wysoka może spowodować przegrzanie organizmu.

Innymi elementami, na które należy zwrócić uwagę są zabezpieczenia, chroniące przed przedostawaniem się śniegu pod kurtkę – tak zwane fartuchy śnieżne, wewnętrzne rękawy, dodatkowy system ocieplający, duże kieszenie na gogle i ściągacze, dzięki którym dopasujesz produkt do swoich wymiarów.

Artykuł przygotowany we współpracy z silesiasport.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *