Jak wybrać właściwe zabawki do kąpieli?

Jak wybrać właściwe zabawki do kąpieli?

Kąpiel to czynność, którą nasze dzieci wręcz uwielbiają. Dziecko podczas kąpieli bawi się w wodzie pod opieką rodzica. Czy ma znaczenie, jakie zabawki do kąpieli wybieramy? Okazuje się, że ma i to bardzo duże. Na co w takim razie chcemy zwrócić szczególną uwagę wybierając właściwe zabawki do kąpieli? Czego uda się nam w ten sposób uniknąć?

 

Zabawki do kąpieli wolne od grzybów i pleśni

 

Kąpiel dla naszej pociechy oznacza jedno – szaleństwo i zabawę. Jak już zwróciliśmy jednak uwagę nie bez znaczenia jest to, jakie zabawki do kąpieli wybieramy dla naszego dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele różnych zabawek stworzonych do zabawy w wannie. Nasze dzieci również chętnie zabiorą do zabawy w wodzie ulubioną lalkę czy pluszowego misia. Rodzice jednak powinni szczególnie zwracać uwagę na to czym bawi się nasza pociecha w wodzie. Dlaczego? Ponieważ w zabawkach kąpielowych może roić się wiele grzybów i pleśni, z którymi nie chcielibyśmy, żeby nasze dziecko miało styczność. Uwagę należy zwracać przede wszystkim na gumowe zabawki, do których wnętrza może dostać się woda. Nawet jeśli starannie wyciśniemy z ich wnętrza wodę, istnieje ryzyko zadomowienia się grzybów i pleśni, które mogą doprowadzić do wielu chorób nawet u dorosłego a co dopiero u dziecka!

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę ekomaluch.pl

 

Najlepsze zabawki do kąpieli

 

Skoro już wiemy na co uważać wybierając zabawki do kąpieli, to teraz skupmy się na zabawkach, które nasze dziecko może zabrać ze sobą do zabawy w wodzie. Do bezpiecznych zabawek możemy zaliczyć:

 

  • zabawki gumowe,
  • zabawki plastikowe,
  • zabawki na przyssawki,
  • wodoodporne książeczki kąpielowe,
  • kredki kąpielowe.

 

Jeśli chodzi o zabawki gumowe, to oczywiście unikamy zabawek typu tradycyjna kaczka z dziurką do której dostaje się woda i którą ciężko wysuszyć. Jeśli chodzi o zabawki plastikowe, to dzieci wprost uwielbiają zabawy ubeczkami i garnkami. Wodoodporne książeczki kąpielowe, nie tylko bawią dzieci ale również uczą. Od jakiegoś czasu bardzo popularne są również kredki kąpielowe. Takie kredki są bardzo łatwo zmywalne, więc nawet jeśli dziecko pomaluje nimi ściany czy meble, nie będzie żadnego problemu z ich usunięciem. Wybierając zabawki do kąpieli dla swojego dziecka, zwróć przede wszystkim uwagę na jego bezpieczeństwo. Wspomniane wcześniej grzyby i pleśń, która może się pojawić w zabawkach, jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia naszego malucha. Niech zatem wybór odpowiednich zabawek kąpielowych nie będzie dla nas błahą sprawą. Potraktuj ten temat bardzo poważnie, chodzi przecież o pomyślność twojego dziecka, a to ona jest dla ciebie priorytetem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *