Lampa do salonu – jaką wybrać?

Lampa do salonu – jaką wybrać?

Oświetlenie poszczegółnych pomieszczeń w domu to sprawa bardzo ważna, dobre i miłe dla oka oświetlenie waży w dłuższym wymiarze czasu o zdolności skupienia, nastroju czy nawet o naszym zdrowiu psychicznym. W tym artykule zajmiemy się oświetleniem jednego z domowych pomieszczeń a mianowicie salonem.

Jako lampę do salonu najelpiej wybrać wiszącą lampę sufitową. Przy wyborze oświetlenia głównego do salonu w większości skupiamy się przede wszystkim na stronie wizualnej. Oczywiście jest ona bardzo ważna, ponieważ ważne jest, by lampa wisząca podobała się wam i każde przejście obok niej nie rozzłaszczało was. Jeżeli dopiero budujecie dom, macie doskonałą możliwość mieć wpływ również na to, gdzie chcecie mieć umieszczoną lampę wiszącą. Jeśli planujecie mieć tylko jedno, najlepiej umieścić je na środku pomieszczenia oświetlenie centralne.

Rodzaj żarówki, jej technologia, kolor, barwa, jasność, design lampy jak i żarówki, zastosowane materiały, sposób montowania będą mieć wpływ na ilość, rodzaj i odczucie światła, także to odczucie związane z wkomponowanien się go w meble, dekoracje, zasłony i resztę wyposażenia.

Należy więc największą uwagę przykuć do specyfikacji technicznej w wyborze żarówki, lampy. Ważny jest też klosz i oprawka które wskutek ekspozycji na wyższą temperaturę mogą wydywać nieprzyjemne zapachy i się topić, dlatego warto brać pod uwagę wytrzymałość oprawki (podawaną w watach „W”) w stosunku do zastosowanej żarówki. Równie ważnym elementem jest też sposób montowania, jej waga i rozmiary które trzeba oczywiśćie dostosować do naszych możliwości Sprawą drugorzędną są natomiast kolor, styl, design i kwestie gustu czy upodobania. Na sam koniec  trzeba dodać że dobre i gustowne lampy przeważnie równają się większemu wydatkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *