Majowe Link Party w Babskim Rytmie

Majowe Link Party

Od kilku miesięcy współpracujemy z blogerami. Majowe Link Party jest okazją dla nich, aby się pokazać i przedstawić swoje blogi.

Link Party to zabawa, a równocześnie sposób na promocję funkcjonujący od pewnego czasu na Facebooku. Jest to swego rodzaju wsparcie dla blogerów, właścicieli małych serwisów internetowych a także niewielkich firm. Link Party w zależności od swojego celu może kierować się różnymi zasadami. Jednak niezależnie od zadania jakie trzeba wykonać z pewnością warto brać w nim udział.

Link Party zwiększające zasięgi

W Facebookowych grupach dla blogerów częstą praktyką są cyklicznie organizowane Link Party, w których warunkiem umieszczenia swojego wpisu jest odwiedzenie kilku poprzedzających go stron. Czasami wystarczy polubić FanPage blogera, innym razem konieczne jest pozostawienie komentarza na Facebookowym profilu bloga lub odwiedzenie strony internetowej i „pozostawienie tam śladu po sobie”. Takie działanie sprawia, że rośnie liczba polubień na Facebooku a także ilość odwiedzin i komentarzy na stronie internetowej. Przy okazji każdy ma nadzieję, że być może osobie, która odwiedzi blog z Link Party spodobają się wpisy i stanie się stałym czytelnikiem.

Link Party – przedstawiające blogera

Niektórzy właściciele grup i FanPage-y decydują się na ogłoszenie Link Party bez żadnych dodatkowych warunków. Każdy kto ma ochotę pokazać się, może to zrobić. Ważne jest tylko, aby zamieszczony link spełniał wymagania postawione przez organizatora. Najczęstszym wymogiem jest dostosowanie się do tematyki określonej przez organizatora. Niekiedy wymogiem jest czas publikacji np. można promować wpisy jedynie z ostatniego tygodnia czy miesiąca.

Biznesowe Link Party

Coraz częściej organizowane są biznesowe Link Party. Ich głównym zadaniem jest promocja małych biznesów. W takich Link Party organizatorzy zapraszają do umieszczania linków do firmowych stron internetowych oraz sklepów. Zazwyczaj pojawia się także prośba o umieszczenie krótkiej informacji kogo może zainteresować przedstawiana oferta. Dzięki temu w komentarzach do takiego Link Party można znaleźć wiele interesujących ofert biznesowych.

 

Link Party do bardzo ciekawa forma pokazania siebie i swojej działalności. Pozwala nie tylko zaprezentować się, ale także rozreklamować swój biznes lub stronę internetową. Nasz serwis również postanowił włączyć się w ten promocyjny trend i okazjonalnie organizować na naszym profilu Facebookowym Link Party dla blogerów. Najbliższe tego typu wydarzenie odbędzie się już podczas weekendu majowego. Zachęcamy wszystkich czytających nas blogerów do skorzystania z tej możliwości promowania swojej twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *